Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Jakuba Backy do Kontrolní komise

Anketa končí za 14 kvě 2021, 14:41

PRO
46
68%
PROTI
19
28%
ZDRŽUJI SE
3
4%

Celkem hlasujících: 68 - Celkem hlasů: 68

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 644 poděkování
Dostal poděkování: 1422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Backy do Kontrolní komise

Příspěvek od Viktor.Derka »

No bacha, ať se tu nedostaneme ještě k debatě o závaznosti práva EU, protože listina práv EU je závazná jen při aplikaci evropského práva (které ale fušuje do hodně oblastí).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 2):
Yossi, Robert.Magni
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: manažer
Dal poděkování: 11159 poděkování
Dostal poděkování: 11601 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Robert.Magni píše: 30 dub 2021, 06:53 Rád bych upozornil,že Yossi není žádná nová tvář - registrován 2013 a celá léta konzistentně aktivní.
Je víc ,,členem,, než spousta skutečných členů.
Jo nejdřív nás trolil a urážel anonymně, až později se zjistilo co je zač.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 17205 poděkování
Dostal poděkování: 3468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

Ivo.Vasicek píše: 30 dub 2021, 08:52
Robert.Magni píše: 30 dub 2021, 06:53 Rád bych upozornil,že Yossi není žádná nová tvář - registrován 2013 a celá léta konzistentně aktivní.
Je víc ,,členem,, než spousta skutečných členů.
Jo nejdřív nás trolil a urážel anonymně, až později se zjistilo co je zač.
Nepřesné.Trval jen na svém Piráty zaručeném právu na ochranu soukromí. Neskrýval se OFFTOPICKaždému poradil,at použije google když má potřebu kádrovat. Anonyma by google nenašel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Yossi
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 723 poděkování
Dostal poděkování: 5664 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Abych upřesnil svůj první příspěvek - @Yossi , je nějaký důvod proč do té strany nechceš?

Pro mě to není podmínka nutná, ale rád bych pochopil důvody. Přiznám se, že mě samotnému ten vstup a navázené věci poskytly hodně nových perspektiv a typ sdílené zodpovědnosti, který se dá těžko replikovat. Ale jak jsem říkal v prvním příspěvku, v tý kritice se většinou shodneme, takže za mě tam to PRO stejně je...
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Robert.Magni
Yossi
Kontrolní komise
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1067 poděkování
Dostal poděkování: 1430 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yossi »

David.Wagner píše: 30 dub 2021, 10:54 Abych upřesnil svůj první příspěvek - @Yossi , je nějaký důvod proč do té strany nechceš?

Pro mě to není podmínka nutná, ale rád bych pochopil důvody. Přiznám se, že mě samotnému ten vstup a navázené věci poskytly hodně nových perspektiv a typ sdílené zodpovědnosti, který se dá těžko replikovat. Ale jak jsem říkal v prvním příspěvku, v tý kritice se většinou shodneme, takže za mě tam to PRO stejně je...
Nevím, jestli je to o zvyku, že nějakou dobu jsem do strany kvůli občanství nemohl, tak jsem to nějak vytěsnil. V posledním roce uvažuji, jestli vstupovat nebo ne. Osobně vnímám vstup do strany primárně s nějakými veřejnými politickými ambicemi a ty prostě nemám OFFTOPIC(jednak proto, že právně nemůžu, a za druhé proto, že nejsem moc vhodný na oslovení veřejnosti). Pro dobrovolnickou činnost, případě činnost experta, to nutné není. Ale určitě to z mé strany není nějaký zásadový blok. V nejbližších měsících se snad potkám s lidmi z P6 a uvidím, jestli by vstup podle nich ale i podle mě měl nějakou přidanou hodnotu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 9):
David.Wagner, Robert.Magni, Viktor.Derka, Jan.Lejcko, Karel.Nejedlik, Frantisek.Dosedel, Pavel.Moravec, Jan.Zavadil, Jiri.Ulip
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 723 poděkování
Dostal poděkování: 5664 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Yossi píše: 30 dub 2021, 11:03
David.Wagner píše: 30 dub 2021, 10:54 Abych upřesnil svůj první příspěvek - @Yossi , je nějaký důvod proč do té strany nechceš?

Nevím, jestli je to o zvyku, že nějakou dobu jsem do strany kvůli občanství nemohl, tak jsem to nějak vytěsnil. V posledním roce uvažuji, jestli vstupovat nebo ne. Osobně vnímám vstup do strany primárně s nějakými veřejnými politickými ambicemi a ty prostě nemám OFFTOPIC(jednak proto, že právně nemůžu, a za druhé proto, že nejsem moc vhodný na oslovení veřejnosti). Pro dobrovolnickou činnost, případě činnost experta, to nutné není. Ale není z mé strany to není nějaký zásadový blok. V nejbližších měsících se snad potkám s lidmi z P6 a uvidím, jestli by vstup podle nich ale i podle mě měl nějakou přidanou hodnotu.
Rozumím, díky moc za zvážení.
OFFTOPIC(a kdyby se ti nelíbilo v Praze, tak znám takové ultra kapitalistické MS v tom hrozivém komunistickém kraji, za 45 minut z Holešovic jsi tam!)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Yossi, Robert.Magni, Jakub.Nepejchal, Petr.Bohacek, Jan.Zavadil
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 32105 poděkování
Dostal poděkování: 25241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Yossi píše: 28 dub 2021, 21:31 1. deeskalace – vztahy mezi KK a některými členy strany jsou zjevně napjaté. Nechci ukazovat prstem, koho je to vina. Domnívám se ale, že by KK prospěl člen, který není zatížen interními křivdami a který se na celou věc dokáže dívat s chladnou hlavou bez postranní agendy. Některé, zejména mediálně citlivé případy z mé praxe mne naučily diplomatickému vyjednávání a vystupování. Zároveň jsem ale tam, kde je to nezbytné, schopen vystupovat dostatečně důrazně a asertivně.
Ahoj, na tohle bych chtěl zareagovat.

Osobně vnímám, že napjatost vztahů, kterou zmiňuješ je často (alespoň z určité části a strany) způsobena vyjadřováním členů KK veřejně. Mám tě zařazeného jako člověky, který také v diskuzi nejde pro ostré slovo daleko.
Vnímáš to stejně? Moderoval by jsi v případě zvolení nějak svůj přístup? Co považuješ za dobrou praxi, co se vyjadřování členů rozhodčího orgánů veřejně týče?

Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Tereza.Hubackova, Robert.Magni, Jakub.Nepejchal, Pavel.Moravec, Jan.Zavadil
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Yossi
Kontrolní komise
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1067 poděkování
Dostal poděkování: 1430 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yossi »

Vojtech.Pikal píše: 02 kvě 2021, 11:06
Yossi píše: 28 dub 2021, 21:31 1. deeskalace – vztahy mezi KK a některými členy strany jsou zjevně napjaté. Nechci ukazovat prstem, koho je to vina. Domnívám se ale, že by KK prospěl člen, který není zatížen interními křivdami a který se na celou věc dokáže dívat s chladnou hlavou bez postranní agendy. Některé, zejména mediálně citlivé případy z mé praxe mne naučily diplomatickému vyjednávání a vystupování. Zároveň jsem ale tam, kde je to nezbytné, schopen vystupovat dostatečně důrazně a asertivně.
Ahoj, na tohle bych chtěl zareagovat.

Osobně vnímám, že napjatost vztahů, kterou zmiňuješ je často (alespoň z určité části a strany) způsobena vyjadřováním členů KK veřejně. Mám tě zařazeného jako člověky, který také v diskuzi nejde pro ostré slovo daleko.
Vnímáš to stejně? Moderoval by jsi v případě zvolení nějak svůj přístup? Co považuješ za dobrou praxi, co se vyjadřování členů rozhodčího orgánů veřejně týče?

Díky.
Ahoj,

souhlasím, že k napětí přispívá i veřejná komunikace kontrolních orgánů. Nevinil bych z toho výlučně členy KK, i odpůrci by se imho měli vyvarovat hrocení těch konfliktů a přikládání v rámci fóra či jinde. Členové KK by nicméně měli při komunikaci vystupovat profesionálně a nenechávat se zatahovat do zacyklených osobních půtek. OFFTOPIC"S velkou mocí přichází velká odpovědnost."

Určitě bych podle toho upravil i svůj přístup. Něco jiného může říkat "prostý" RegP a něco jiného člen KK. Jako člen KK bych se zdržel přímého vyjadřování k jiným členům, RegP i sdružením. Ale jistá míra asertivity a ochoty snášet konfliktní situace je imho v KK žádoucí.

Nemyslím si, že by se členové rozhodčích orgánů vůbec vyjadřovat neměli. Jako jiní členové a RegP mohou (a mají) projevovat svůj názor na směrování strany, program i konkrétní politické kroky. Mohou se taky vyjadřovat k obecným otázkám mimo stranu. Musí si ale dávat pozor na to, aby se dopředu nevyjadřovali k něčemu, co k nim může nakonec doputovat na kontrolu. Samozřejmě, že to nebude vždycky možné. Mohu se vyjádřit k nějaké situaci v nějaké obci/MČ, a až následně zjistím, že za tím stojí členové strany. 100% se tomu imho vyhnout nedá. Za dobrou praxi považuji veřejné vyjadřování členů RK. To mi přijde jako střízlivé, věcné a hodné následování.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 8275 poděkování
Dostal poděkování: 8880 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Mikulas.Peksa píše: 28 dub 2021, 19:57 Já si nemůžu pomoct, ale vzhledem k ochotě Yossiho často veřejně napadat stranu z poměrně malicherných důvodů na Twitteru a jinde mi přijde spíš jako špatný nápad svěřovat mu pravomoc vyslýchat členy v strany při prověřování možných porušení předpisů. Nějak si nemůžu pomoct, ale nemám úplně důvěru, že zjišťěné informace budou veřejně prezentovány nestranně a objektivně.

Rád bych se pochopitelně mýlil a určitě si počkám, jak se k tomu Yossi postaví a případně zda-li chce nějak svoje chování do budoucna změnit. Pro tuto chvíli každopádně dávám PROTI.
Ja teda cekam, ze rozhodne nikdo z KK jakkoliv komentovat interni informace ziskane v KK na Twitteru nebude...podepisujeme NDA.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 7):
Yossi, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Frantisek.Dosedel, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Viktor.Derka
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Roman.Kucera
Profese: IT
Dal poděkování: 10609 poděkování
Dostal poděkování: 19744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Průšvih je, že vůbec prolezl do druhého kola.

Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“