KF ÚLK 10/2021 Zasedání krajského fóra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, PKS Ustecky kraj, @medialni-ulk, Krajsti predsedajici

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 36846 poděkování
Dostal poděkování: 19087 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 10/2021 Zasedání krajského fóra

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Teď mi ještě došlo, nemá přijet Lukáš Wagenknecht kvůli senátním? Možná by chtěl více času. Je s někým v kontaktu?

Dalibor.Zahora píše: 07 zář 2021, 10:26

Navrhuji body:

informace z RV - 10 minut, bez usnesení (Záhora) viz návrh DFW
OVK - 10 minut, bez usnesení (Záhora) zkoordinujeme se Zuzkou
senátní volby 2022 - 10 minut, bez usnesení (Záhora)

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Profese: student práva
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj,

dneska mi psala jeho asistentka Karolína Žďárská, že se Lukáš omlouvá, ale bohužel nemůže na naši schůzi dorazit z důvodu pozvání do druhé části Partie. Nabízí ale schůzku anebo alespoň online call se zájemci. Můžeme to tedy dořešit na schůzi v neděli.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Koordinátorka pro Ústecký kraj
[email protected]
+420 778 402 477
David.Lux
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Finance, trenér, rozhodčí
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Lux »

Navrhuji bod: nejčastější témata na sociálních sítích. ( bez usnesení max 15min)

Zuzana.Petruvova
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, za pět dvanáct, ale vyskytli se dva zájemci, kteří by se chtěli nechat zítra grilovat. Mohu tedy poprosit o bod Představení zájemců o členství - 30 min, bez usnesení (Petrůvová)?

Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
Hana.Vodrazkova
[email protected]
+420 778 402 477
Lukas.Rysavy
Krajské předsednictvo
Profese: Student územního plánování
Dal poděkování: 366 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Registruji všechny doposud navržené body.

Lukáš Ryšavý
člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a Výboru pro kulturu a památkovou péči
3. místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje

-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie."
Zuzana.Petruvova
Kontaktovat uživatele:

KF ÚLK 10/2021 Zasedání krajského fóra
dne 19.9. 2021 od 14 hodin v SuPiCi či na platformě jitsi

Přítomni: Jiří Baudis, Vladimír Vlach, Lukáš Ryšavý, Adam Šenk, Jan Bartoníček, Jan Mareš, Dalibor Záhora, Antonín Budaj, Jan Mareš, Zuzana Petrůvová, David Lux, Lukáš Blažej, Jan Kotas, Ráďa Pavelků (hostka), Jana Jungamnnová (hostka), Marek Stokláska, Tomáš Lukačina
Online: Pavel Miltner, Vratislav Filípek, Miloslava Karfilátová, Jan Kranda, Hana Vodrážková, František Navrkal, Filip Marko, Šárka Rousová, Jiří Kopica, David František Wagner, Lukáš Wagenknecht
Zapisovatelka: Zuzana Petrůvová
Ověřovatel: Lukáš Ryšavý

Navrhovaný program:

1. Informace z centrály a vedení kampaní a mobilizace před vrcholem kampaně - 20 min., bez usnesení (Filípek + Petrůvová)
  2. OVK - 10 min., bez usnesení (Záhora + Petrůvová)
  3. Informace z RV (k vládnímu týmu) - 15 min., bez usnesení, uzavřené jednání (Wagner + Záhora)
  4. Senátní volby 2022 - 10 min., bez usnesení (Záhora)
  5. Komunální volby 2022 - 10 min., bez usnesení (Ryšavý)
  6. Report z krajského zastupitelstva - 30 min., bez usnesení (Stojanová)
  7. Report ze Sněmovny - 20 min., bez usnesení (Navrkal)
  8. Nejčastější témata na sociálních sítích - 5 min., bez usnesení (Lux)
  9. Představení zájemců o členství - 30 min., bez usnesení (Petrůvová)
  10. Různé

Program byl schválen.

1.) Informace z centrály a vedení kampaní a mobilizace před vrcholem kampaně - Filípek, Petrůvová (Šenk)

• Adam shrnuje další plánované akce
  • problematická neděle 26. 9. , kam s Ivanem?
  • apel od Lukáše, ať si MSka rozmyslí, zda je efektivní pořádat akce, kde neočekáváme účast
  • Zuzka prosí o pomoc na akci dne 2. 10. dětské odpoledne v Děčíně, kde bude potřebovat spoustu dobrovolníků u soutěží
  • Adam vyzývá, kdo by chtěl bannery a noviny, jsou ještě k dispozici
  • Vráťa potvrzuje výše zmiňované
  • Švindl bus nakonec bude 28. 9. v Lovosicích
  • začíná série debat
  • Vráťa vybízí k větší aktivitě na sociálních sítích
  • shrnuje úspěchy na facebooku
  • centrála nemá nic v záloze, Vráťa se soustředí na kampaň pro mladé, v kraji máme dva ambasadory, musíme toho využít
  • plakáty se ještě budou tisknout a budou k dispozici další týden

Bod přerušen z důvodu přítomnosti senátora Lukáše Wagenknechta.
4.) Senátní volby - Záhora, (Wagenknecht)

• Lukáš Blažej uvádí aktuální situaci a snahu o schůzku se Senátor 21, k setkání bohužel (i přes snahy z naší strany) nedošlo
  • Lukáš Wagenknecht si bere sjednání této schůzky na starost
  • Dalibor se ptá na senátorku Dernerovou z Mostu, zda s ní je Lukáš v Senátu v kontaktu
  • Lukáš Wagenknecht s ní má dobré kontakty, ale Lukáš Ryšavý se chce senátorce Dernerové a Mostu věnovat v bodě Komunální volby

2.) OVK - Petrůvová, Záhora

• v celém kraji se zaplnilo celkem 416 z 1045 okrsků (39.81 %)
  • Dalibor by všem komisařům/komisařkám chtěl poslat email s pozvánkou na uzavřenou fb skupinu, kde by se sdílely tipy a dobrá praxe
  • veškeré info k OVK a dotazy na Lucii Spáčilovou, Zuzka již není zmocněná k jednání s úřady

15:00 uzavřená část pro členy
3.) Informace z RV - Wagner, Záhora

5.) Komunální volby - Ryšavý

• zástupce STAN na minulém krajském zastupitelstvu diskutoval s našimi zastupiteli ohledně komunálních voleb, po výsledcích těchto voleb v říjnu by se chtěl pobavit nad přípravou na komunální volby v roce 2022
  • Vláďa děkuje Lukášovi za přinesení tohoto tématu, je třeba na tom začít pracovat již nyní

6.) Report z krajského zastupitelstva - Stojanová

• tradiční prezentace bude doplněna později
  • Lukáš shrnuje svou gesci, byly vyhodnoceny dotační programy, stále se řeší Galerie v Lounech
  • Vláďa řešil stavbu boxerské tělocvičny, dále proběhla několikrát odložená Komise investic a majetku, kde Vláďa několikrát upozorňoval na vyřazené objekty (počítače, auta, ..), se kterými se již dále nepracuje a jsou vyřazené, nakonec se dohodlo, aby to kraj nabízel dál i za nízkou cenu
  • Jirka shrnuje situaci s VRT na předchozím zastupitelstvu, chtěl by na příště pozvat zástupce i dalších obcí a obyvatel Ústeckého kraje, řešilo se trochu také lithium
  • Jirka také řeší dokument o dopravní obslužnosti kraje
  • na dalším Kontrolním výboru se bude řešit závěrečná zpráva KV
  • Lukáš Blažej se ptá na lithium, které se nyní objevuje v debatách, Lukáš Ryšavý odpovídá a rozebíhá se debata okolo lithia
  • Honza Kranda shrnuje výstupy z Komise pro vzdělání a sport, kde se nepřihlásilo dostatek volnočasových projektů, u sportu někteří nedodali úplné žádosti

7.) Report ze Sněmovny - Navrkal

• prezentace
    Prezentace_červenec_srpen_2021.pptx
    (126.48 KiB) Staženo 6 x
  • již se chystá schůze našich poslanců pro další funkční období
  • Vráťa děkuje Frantovi za jeho práci ve Sněmovně a ostatní se připojují (díky, Franto!)

8.) Nejčastější témata na sociálních sítích - Lux

• David shrnuje témata, která se nejčastěji objevují na sítích

9.) Představení zájemců o členství - Petrůvová

• Jana Jungmanová a Adam Šenk se představují

Lukáš Ryšavý: Jaká úroveň politiky vás nejvíc láka? Komunální, krajská, celostátní, vnitrostranická?
AŠ: Do politiky jsem vstupoval kvůli celostátním tématům, které mě stále zajímají, ale více se nyní soustředím na komunální témata. Také ta vnitrostranická politika mě zajímá.
JJ: Z představení bylo zřejmé, že mě zajímá lokální politika. V rámci Mostu jsem kandidovala jako nezávislá v rámci koalice Zelených a nezávislých. Můj muž je členem Zelených, já jsem chtěla vstoupit k Pirátům, jelikož mi nabízí větší stabilitu a perspektivu.

Vláďa Vlach: Jak se díváš na zastoupení žen a mužů v politice? Jak jsi připravená na to, že lidé, se kterými si nyní jednala v rámci spolku. s tebou budou jako zástupkyní politické strany jednat jinak?
JJ: Myslím si, že by mělo být větší zastoupení žen v politice. Je třeba upravit ten aparát pomoci, nemyslím si, že je dobré jít cestou kvót.
Nevím, jaký bude ten průnik nyní, chtěla bych z toho vytěžit co nejvíce, je důležité mít za sebou podporu lidí. Již jsem si to zažila, když jsem kandidovala do mosteckého zastupitelstva.
AŠ: Já jsem byl jednou zvolen do orgánu Zelených právě kvůli kvótám. Je to složitá otázka, sám si to zažívám, jsem pečující rodič a nyní jsem na rodičovské dovolené.

Jan Bartoníček: Adam byl nejprve u Zelených, k Pirátům se chceš, Adame, přidat kvůli shodě programu, v Roudnici Zelení nejsou, ale není vyloučené, že za pár let budou. Jak to pak budeš řešit?
AŠ: Nemyslím si, že jsem oportunista, nekoukám na procenta. Mohou se stát různé věci, za 4 roky může být vše jinak.

Lukáš Blažej: Zajímá tě institucionální zázemí u Pirátů, politika je věc nestálá, je možné, že budeme opět na nízkých preferencích. Zajímá tě ta strana i v momentě, kdy něco nemůžeš prosadit?
JJ: Ano, stoprocentně, s tím souvisí i to, že jsem podpořila i kandidátku v Mostě. Je pro mě důležité pracovat na rovných příležitostech v rámci vzdělávání, vidím, že tady nacházím shodu. Nyní se to dá využít. Samozřejmě jsem hodně zvažovala, do jaké míry riskuji.

Lukáš Blažej: Je něco, v čem částečně či plně nesouhlasíš v programu Pirátů?
JJ: Jsou tam průniky, kdy jsem plně ztotožněna, kde částečně a kde se teprve dostávám, například legalizace drog.

Lukáš Blažej: Jak vnímáš Pirátskou stranu a jaká jsou naše hlavní témata?
JJ: Otázka svobody, osobní svobody v různých přesazích, téma autorství, digitalizace. Svoboda a rovnost - bez ohledu na to, do jaké sociální situace se kdo narodil.

Lukáš Blažej: Mohla bys popsat demokratické minimum a jak ho vnímáš?
JJ: Právo se rozhodovat.

Dalibor Záhora: Kolik místních sdružení byste chtěli založit v Mostě a zda máte vůbec MS v plánu založit?
JJ: Doufám, že se nám podaří postavit jedno.

Jan Mareš: Myslíte si, že jsou Piráti levicová strana?
AŠ: Nemyslím si to. Já sám se považuji za levicově smýšlejícího člověka.

JJ: Nejsem politický teoretik. Nepřijde mi důležité tyto věci pojmenovávat, pokud ano, tak do středu.

Vláďa Vlach: Koho jste poprvé volili v parlamentních volbách?
AŠ: Já jsem volil ČSSD.
JJ: Já mám pocit, že to byla ČSSD a pak Zelení.

Jan Mareš: Legalizace psychotropních látek. Které byste legalizovali a které ne?
AŠ: Já jsem pro. Nejsem odborník na tvrdé drogy, nevím, které přesně bychom měli legalizovat.

JJ: Nejsem odborník, nevím, kde je ta hranice. V momentě, kdy se něco zakazuje, tak to generuje podsvětí. Je dobré mít něco pod kontrolou. Může to nést větší zátěž pro společnost. Myslím si, že to potřebuje intenzivní debatu z hlediska prevence a vzdělávání.

Jan Kranda: Jakou Jana vidí cestu ze současné situace, kdy má ÚsK nejméně vysokoškolsky vzdělaných a nejvíce pouze se základním vzděláním?
JJ: Je už otázka, kolik potřebujeme vysokoškolsky vzdělaných. Nemáme lidský kapitál, není třeba vytvářet nové vysoké školy, je důležité děti motivovat a vytvořit i lidem ve vyloučených lokalitách rovnocenné podmínky. Cítím, že je tu také velká zátěž u dětí s psychiatrickými onemocněními. Je nutné nastolit rovnocenné podmínky.

Vláďa Vlach: Jak vmínáte, že hodně vzdělaných lidí mizí z tohoto kraje?
AŠ: Možná to změní VRTka. Také vidím problém s nedostupností bydlení, stavem životního prostředí, s tím, jak vypadají města kolem dolů, atd.
JJ: Souvisí to s tím, že tu chybí lidský kapitál. Ti, co odejdou, tak se nechtějí vracet. Zubař, kterému starosta nabízí byt, chce dobré vzdělání pro děti, atd. Vše souvisí se vším.

10.) Různé

• Zuzka se ptá, kde uspořádáme Volební štáb - Piráti navrhují, že bude tato akce v SuPiCi
  • Lukáš navrhuje vyřešit, co s těmito prostory v SuPiCi (studená voda, prostory navíc, upravit smlouvu o pronájmu..)
  • Tonda se ptá na mizivou účast v našich pirátských hlasováních, jak se to řeší vnitrostranicky
  • Vláďa odpovídá, že info o hlasování jde minimálně dvěma kanály, také je důležité si sehnat informace o kandidátech (tzv. demokratické minimum)

Schůze skončila v 17:30.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, David.Lux
[email protected]
+420 778 402 477

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“