MS Hradec Králové 1/2021 - komunální volby rozprava

Moderátoři: Koordinatori, PKS Kralovehradecky kraj, PMS Trutnovsko, PMS Hradec Kralove

frydolin
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: digitální designér
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Hradec Králové 1/2021 - komunální volby rozprava

Příspěvek od frydolin »

Ahoj,
děkuji @Líbě za vykopnutí otázek. Zde jsou moje odpovědi:

1. Zásadní schopnost politika je schopnost komunikovat s občany, jak je hodláš informovat? Jakým médiem, jak často?

Facebook, Instagram, Twitter – krátké příspěvky alespoň 1× týdně
Obsáhlejší report zastupitele – 1× měsíc
1 × 2 měsíce – článek do nějakého periodika
Střídání formátů – text vs. video
Osobní setkání s občany

2. Předpokládám, že i ty znáš současnou komunální politiku v HK. Prosím, napiš sestupně politická uskupení (nemusí být zastoupená v současném Zastupitelstvu HK), ke kterým máš blízko (programově, personálně, ...) a rád/a bys s nimi vedl/a diskuzi v rámci potenciální politické spolupráce. A naopak, uveď, s kým bys o spolupráci nestál/a a proč?

Blízko mám k:

Koalice pro Hradec
TOP 09
Zelení a Změna
STAN (nebo nějaké podobná kandidátka, které vznikne kolem dua Dvořák, Holásek)

Tyto strany vnímám programově i personálně mně vzdálené, ale přesto si s nimi dokážu představit za jasně daných podmínek dlouhodobou spolupráci v rámci povolební koalice

HDK
ČSSD
ODS

NO-GO zóna – strany a hnutí s kterými si nedokážu představit spolupráci v rámci koalice, ani tzv. tichou podporu

ANO
KSČM
SPD

Pak je ještě možné, že se do zastupitelstva dostane nový subjekt typu Přísaha, ale o tom nejsem schopný momentálně nic říci, spíš je vnímám s nedůvěrou.

3. Jak by měla fungovat spolupráce a propojení zastupitelského klubu s členy místního fóra během funkčního období? Pokud krajské/místní fórum přijme k nějaké věci usnesení (např. nespolupráci s nějakým pol. subjektem) , se kterým nebudeš úplně souhlasit, jak se zachováš?

Podle Kantova kategorického imperativu a svědomí.:-) V případě, že by například krajské/místní fórum vydalo usnesení, ve kterém by zakázalo spolupráci s Přísahou, tak bych se mu podřídil. Pokud by fórum odsouhlasilo spolupráci s SPD, tak bych proto nehlasoval ani přes usnesení. Pokud by mé názory dlouhodobě nebyly v souladu s fórem, zvažil bych rezignaci na mandát.

4.Jak vnímáš roli zastupitelského klubu na magistrátu a jeho spolupráci s MS, na co by se mělo navázat, co by se mělo změnit?

Nemám výraznější osobnější zkušenosti, proto nechci komentovat. Vítal jsem pravidelná veřejná osobní setkání se zastupiteli, která ale přes období covidu nebylo možné realizovat.

5. Pokud bys neuspěl/a na čele kandidátky, ucházel/a by ses o další místa? Pokud ano, jak by ses podílel/a na kampani a s kým bys chtěl/a úzce spolupracovat, a proč?

Ano. Podpořil bych kampaň svými zkušenostmi z digitálního marketingu. Dále bych rád spolupracoval a prosazoval konkrétní programová témata – vizuální smog, digitalizace obce, bydlení, ekologická témata. Úzce bych chtěl spolupracovat na zvolení Pavla Vrbického primátorem města.:-) Protože vím, že se bude chovat podle nejlepšího vědomí a svědomí v časem dobrých i zlých.

6. Časový fond na týden věnovaný kampani a posléze Pirátům místního sdružení

a + b) Tak 8 hodin týdně v začátku, v ostré fázi víc, soustředěno hlavně do celých dnů, nebo půldnů.
c) jako zastupitel

7. Jak se stavíš k otázce fundraisingu z pozice své osoby

a. + b. Jsem ochotný přispět částkou 10–20 tisíc korun, ale rád bych většinu příspěvku účelově vázal – tedy na konkrétní body – například videospot, kvalitní fotografie – fotoateliér. Stejně tak si dokážu představit příspěvek na vizuální označení Krapice, současný polep lacinou plastovou folií nejde z hlediska vizuálního smogu příkladem.
c. v případě zvolení do zastupitelstva jsem schopný přispívat 50 %.

8. Jak jsi hlasoval/a v referendu o vstupu do vlády a proč si se tak rozhodl/a? A pokud jsi nehlasoval/a z důvodu že nejsi člen/ka, jak bys hlasoval/a, kdybys tu možnost měl/a?

Nejsem člen Pirátů, referenda jsem se nezúčastnil, ale hlasoval bych pro vstup do vlády. 1. Byl to program s kterým šla koalice PIRSTAN do voleb a je to možnost prosadit programové priority a pomoci České republice. 2. Bez poslanců Pirátů by vláda vzniknout sice mohla, bez hlasů pro Piráty ve volbách ne. I když souhlasím s tím, že jsou Piráti v nedobré situaci, protože nemají hlasovací páku v podobě poslanců, tak mě odpůrci vstupu do vlády (Markéta Gregorová https://www.respekt.cz/rozhovor/mozna-b ... -v-opozici) vyděsili svojí mimózností a neschopností formulovat životaschopnou alternativu, pokud by vstup odhlasován nebyl. 3. Myslím, že Piráti i přes tunu výhrad jsou pořád nejlepší nabídkou pro středově liberální voliče, kteří jsou sociálně a ekologicky ohleduplní. Šanci jak stranu, která je v krizi, obrodit vidím přes úspěch v komunálních volbách, které vygenerují novou vrstvu politiků se zkušenostmi.

S pozdravem Vít Luštinec
https://lide.pirati.cz/profil/3124/

Tito uživatelé poděkovali autorovi frydolin za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Vrbicky, Libuse.Verisova, Ales.Dohnal, Lubomir.Spacek
Tomas.Merta
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: Geograf, konzultant
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Merta »

Ahoj Piráti,

přidávám se s reakcí na otázky od @Libuse.Verisova :-)

1. Zásadní schopnost politika je schopnost komunikovat s občany, jak je hodláš informovat? Jakým médiem, jak často?
Vzhledem k tomu, že jsem z generace, která vyrostla s počítači, plánuji s občany komunikovat co nejvíce online (zejména Facebook či Twitter). Pak zde však máme starší občany a s těmi je lepší se setkávat osobně. Od věci nejsou různé meetingy v městských čtvrtích (náhrada za klasická, hromadná a často neproduktivní setkání vedení města s KMS a veřejností), např. k tvorbě či aktualizaci pocitových map. Líbí se mi i Kamilův nápad na zastupitelské dny v KraPiCi. Dveře ke mně do kanceláře by byly vždy otevřené.

2. Předpokládám, že i ty znáš současnou komunální politiku v HK. Prosím, napiš sestupně politická uskupení (nemusí být zastoupená v současném Zastupitelstvu HK), ke kterým máš blízko (programově, personálně, ...) a rád/a bys s nimi vedl/a diskuzi v rámci potenciální politické spolupráce. A naopak, uveď, s kým bys o spolupráci nestál/a a proč?
Názorově i personálně jsou mi asi nejblíže tato uskupení (dovedu si představit spolupráci): Změna pro Hradec a Zelení, STAN, TOP09, Koalice pro Hradec, HDK, ČSSD, popř. jiná nově vzniklá demokratické uskupení (záleží na obsazení)
U těchto stran mám problém se současným personálním obsazením: ODS, ANO
Strany, se kterými bych se kamarádit nechtěl: ANO (v současném složení), Svobodní, Trikolóra, KSČM, SPD

3. Jak by měla fungovat spolupráce a propojení zastupitelského klubu s členy místního fóra během funkčního období? Pokud krajské/místní fórum přijme k nějaké věci usnesení (např. nespolupráci s nějakým pol. subjektem), se kterým nebudeš úplně souhlasit, jak se zachováš?
Pokud by fórum požadovalo něco proti mému přesvědčení (např. spolupráce s názorově vzdálenými, xenofobními nebo historicky problémovými subjekty), tak bych s tím měl problém a zvážil bych rezignaci. K tomuto kroku, podle toho, co píšou ostatní kandidáti, snad nedojde. V běžných otázkách není shoda vždy nutná (nikdy se nelze zavděčit všem), v těchto případech budu respektovat názor většiny hlasujících.

4.Jak vnímáš roli zastupitelského klubu na magistrátu a jeho spolupráci s MS, na co by se mělo navázat, co by se mělo změnit?
Spolupráce v této podobě mi v současnosti vyhovuje. Jiné by to asi bylo, pokud bych na městě vykonával důležitou funkci. V budoucnosti bych kvitoval nasazení moderních technologií, které by zajistily lepší komunikaci a sdílení informací mezi zastupiteli, členy komisí/výborů a místního sdružení. Až pomine doba covidová, budu rád za častější neformální setkávání.

5. Pokud bys neuspěl/a na čele kandidátky, ucházel/a by ses o další místa? Pokud ano, jak by ses podílel/a na kampani a s kým bys chtěl/a úzce spolupracovat, a proč?
Samozřejmě. Kandidátku je důležité podpořit. Kampaň jsem si osahal již při volbách do PS. Na kandidátce jsem tehdy nebyl. Nejvíc bych spolupracoval s tematicky podobně zaměřenou osobou, která by měla šanci se do zastupitelstva dostat.

6. Časový fond na týden věnovaný kampani a posléze Pirátům místního sdružení
a) start kampaně leden-květen –⁠ věnoval bych tomu tolik času, kolik by bylo potřeba. Nemám problém s prací po večerech.
b) ostrá fáze kampaně červen-září –⁠ viz a. Ve finiši kampaně bych si vzal v práci dovolenou (minimálně jeden týden), abych se kampani mohl věnovat naplno.
c) 4 další roky (uvolněný/neuvolněný radní/zastupitel)? –⁠ mým cílem je stát se uvolněným zastupitelem v čele města nebo Výboru pro územní plánování, rozvoj a investice města. Jen tak se mohu naplno věnovat práci pro město a jeho občany.

7. Jak se stavíš k otázce fundraisingu z pozice své osoby
a) příspěvek na volby formou daru. Jsem ochotný/á přispět částkou ……………………. Kč
b) příspěvek na provoz MS. Jsem ochotný/á přispět částkou ……………….……Kč
c) v případě zvolení jsem ze své odměny za práci v Radě/zastupitelstvu schopný/á přispívat MSku částkou ...... Kč
Zde si netroufám v současnosti odpovědět, byl bych rád, kdybychom jsme se nějak shodli na tom, kolik budeme společně přispívat.

8. Jak jsi hlasoval/a v referendu o vstupu do vlády a proč si se tak rozhodl/a? A pokud jsi nehlasoval/a z důvodu že nejsi člen/ka, jak bys hlasoval/a, kdybys tu možnost měl/a?
Bez váhaní jsem hlasoval PRO. Se současným složením by z opozice bylo velmi složité náš program naplaňovat. Navíc mě potěšila nominace Ivana Bartoše na ministra pro místní rozvoj a vicepremiéra pro digitalizaci. Jsem rád, že Piráti konečně převezmou odpovědnost za další směřování našeho státu.

Tolik k odpovědím. Na grilovačku mám připravenou ještě krátkou prezentaci, čemu bych se rád na městě věnoval :-)

Tomáš Merta https://lide.pirati.cz/profil/2103/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Merta za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Vrbicky, Libuse.Verisova, Ales.Dohnal, Lubomir.Spacek, Jana.Patkova
Pavel.Vrbicky
Profese: technický poradce - strojírenství
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Vrbicky »

Ahoj, reaguji na vyjádření Pavla Vacka a na mou nominaci na lídra.

@Pavel.Vacek , je mi líto, že jsi rezignoval, ale rozumím. Chci ti za nás poděkovat, že jak píšeš, neutečeš z boje a přeju si, abys byl na kandidátce, na některém z předních míst. Potřebujeme tě.

K mému lídrovství. Mám nepěknou zkušenost z minula a tak se na lídra moc nehrnu. Na druhou stranu vás nechci nechat ve štychu, pokud byste to tak cítili. Každopádně navrhuji tento postup:
Pojďme se na lídra přihlásit všichni, kdo víme, že to zvládneme a pak ať rozhodne hlasování. To je podle mě nejlepší postup. Pokud se mnou souhlasíte, podpořte mě lajky pod tímto příspěvkem. Toto ještě nechápejte jako mou kandidaturu na lídra.

Jako případné spolukandidáty navrhuji:
@Jana.Patkova
@Jan.Zeman
@Kamil.Kubica
@Ales.Dohnal
a další, kdo se na to cítí

Myslím, že by na předních pozicích neměli kandidovat @Pavel.Bulicek a @Arnost.Stepanek . Toto není projev nedůvěry, ale myslím si, že kvůli svému vysokému nasazení na Kraji, nemohou kvalitně zvládat práci zastupitele. Sleduji jak jsou časově vytížení a za jejich současnou práci jim děkuji.

Odpovědi na Líbiny zvídavé otázky dám do zvláštního příspěvku.

Pavel

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 8):
Dusan.Plch, Tomas.Merta, Libuse.Verisova, Kamil.Kubica, Lubomir.Spacek, Jan.Zeman, Filip.Bures, Jan.Hoder

Svět patří těm, co se neposerou.
(Charles Bukowski)

Pavel.Vrbicky
Profese: technický poradce - strojírenství
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Vrbicky »

Tady jsou mé odpovědi na Líbiny otázky. (Libulko...).

1.)Zásadní schopnost politika je schopnost komunikovat s občany, jak je hodláš informovat? Jakým médiem, jak často?
Obnovím (už teď) pravidelné reporty ze zastupitelstva.
Další komunikaci chci vést řízeně, ve spolupráci s MO. (Konec neřízených akcí.)

2.)Předpokládám, že i ty znáš současnou komunální politiku v HK. Prosím, napiš sestupně politická uskupení (nemusí být zastoupená v současném Zastupitelstvu HK), ke kterým máš blízko (programově, personálně, ...) a rád/a bys s nimi vedl/a diskuzi v rámci potenciální politické spolupráce. A naopak, uveď, s kým bys o spolupráci nestál/a a proč?

Spolupráci si umím představit (sestupně):

• HDK, Jan Holásek (nový subjekt), ZZ, KPH, TOP 09, ODS (ideálně v novém složení)
    Spolupráci si neumím představit (sestupně):
  • KSČM, SPD, ANO, možná i s úplně novým subjektem, protože tam hrozí rozpad koalice z důvodu nezkušenosti nebo nevyzrálosti, ale záleží na konkrétní situaci,

3.)Jak by měla fungovat spolupráce a propojení zastupitelského klubu s členy místního fóra během funkčního období? Pokud krajské/místní fórum přijme k nějakému věci usnesení ( např. nespolupráci s nějakým pol. subjektem ) , se kterým nebudeš úplně souhlasit, jak se zachováš?
Je nás málo, takže, co nejtěsnější spolupráce a plná komunikace mezi námi je otázkou přežití. Nemáme jinou možnost.
Předně bych byl rád, kdybychom i o zdánlivě malých tématech hlasovali. Pokud budu přehlasován v běžných otázkách, podřídím se. Pokud to bude vážné rozhodnutí, třeba na zastupitelstvu a já s tím budu hrubě nesouhlasit, budu hlasovat podle sebe. Pokud by šlo o něco natolik zásadního, že bych to musel řešit se svým svědomím, mohlo by to skončit mým odchodem ze strany.

4.)Jak vnímáš roli zastupitelského klubu na magistrátu a jeho spolupráci s MS, na co by se mělo navázat, co by se mělo změnit?
V poslední době to funguje dobře. Naše největší výzva je obsazení komisí a výborů kvalitními lidmi a včasná vzájemná komunikace, aby se nám nestalo, že někde bude náš zástupce hlasovat jinak, než to máme v programu.

5.)Pokud bys neuspěl/a na čele kandidátky, ucházel/a by ses o další místa? Pokud ano, jak by ses podílel/a na kampani a s kým bys chtěl/a úzce spolupracovat, a proč?
V tom případě by lid promluvil a dal mi jasný signál. Samozřejmě bych poskytl své jméno na kandidátku, ale někam do spodní části. Na kampani bych se pak podílel jako „ruce a nohy“. Čas bych věnoval hlavně práci, kampaň bych řešil výhradně ve volném čase.

6.)Časový fond na týden věnovaný kampani a posléze Pirátům místního sdružení
a) start kampaně leden-květen

2 hodiny / den ( o víkendech 4 hodiny / den )
b) ostrá fáze kampaně červen-září
4 hodiny / den ( o víkendech 10 hodin / den – to může znamenat, že budu dohánět práci z pracovních dnů )
c) 4 další roky (uvolněný/neuvolněný radní/zastupitel)?
Přednost dávám neuvolněné pozici, radního si umím představit a mám chuť to dělat. Pokud to ale bude nutné a v rámci povolebního vyjednávání, bude potřeba obsadit uvolněnou pozici a já na to budu vhodný kandidát, pak do toho půjdu. Ale spíš proto, abych splnil svou povinnost vůči vám, než že bych měl osobní ambici.

7.)Jak se stavíš k otázce fundraisingu z pozice své osoby
Stavím se k tomu tak, že když budu chtít, tak něco pošlu. Podle mě tohle musí zůstat na čistě dobrovolné bázi, jinak to povede k patologickým jevům. Na druhou stranu vím, že máme v pokladničce meluzínu, takže…

8.)Jak jsi hlasoval/a v referendu o vstupu do vlády a proč si se tak rozhodl/a? A pokud jsi nehlasoval/a z důvodu že nejsi člen/ka, jak bys hlasoval/a, kdybys tu možnost měl/a?
Pro. Účastnili jsme se soutěže o vládnutí této zemi. Takže jediná možnost, ačkoliv osobně nemám rád koalice.

Pavel

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 5):
Libuse.Verisova, Ales.Dohnal, Lubomir.Spacek, Jana.Patkova, Jan.Hoder

Svět patří těm, co se neposerou.
(Charles Bukowski)

Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Profese: Technik
Dal poděkování: 219 poděkování
Dostal poděkování: 470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Vážené fórum místního sdružení,

vzhledem k odstoupení obou kandidátů na lídra kandidátky navrhuji následující postup:

1. prodloužení navrhování a podávání kandidatur na lídra kandidátky do 5.1. 2022

1. prodloužení navrhování a podávání kandidatur na čelo kandidátky do 5.1. 2022
  2. grilování kandidátů na lídra a čelo kandidátky na schůzi MS 6.1.2022 od 19.00 ( otázku zda online či naživo nechávám otevřenou)
  3. 10.1.2022 zahájení 1. kola volby lídra
    následovat bude 2. kolo a poté proběhne dvoukolová volba čela kandidátky
  4. v průběhu výše uvedeného trvá možnost nominovat, či podávat kandidaturu i na další místa na kandidátce
  5. v průběhu výše uvedeného trvá možnost pokládat dotazy a odpovídat na ně. Tato možnost skončí dnem grilování včetně

Má někdo něco proti tomuto návrhu?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libuse.Verisova za příspěvky (celkem 6):
Kamil.Kubica, Dusan.Plch, Lubomir.Spacek, Pavel.Vrbicky, Tomas.Merta, Jana.Patkova
Líba Věříšová
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Kamil.Kubica
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 150 poděkování
Dostal poděkování: 275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Libuse.Verisova píše: 08 pro 2021, 14:29

Vážené fórum místního sdružení,

vzhledem k odstoupení obou kandidátů na lídra kandidátky navrhuji následující postup:

1. prodloužení navrhování a podávání kandidatur na lídra kandidátky do 5.1. 2022

1. prodloužení navrhování a podávání kandidatur na čelo kandidátky do 5.1. 2022
  2. grilování kandidátů na lídra a čelo kandidátky na schůzi MS 6.1.2022 od 19.00 ( otázku zda online či naživo nechávám otevřenou)
  3. 10.1.2022 zahájení 1. kola volby lídra
    následovat bude 2. kolo a poté proběhne dvoukolová volba čela kandidátky
  4. v průběhu výše uvedeného trvá možnost nominovat, či podávat kandidaturu i na další místa na kandidátce
  5. v průběhu výše uvedeného trvá možnost pokládat dotazy a odpovídat na ně. Tato možnost skončí dnem grilování včetně

Má někdo něco proti tomuto návrhu?

Ahoj, souhlasím!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvek:
Pavel.Vrbicky
Ales.Dohnal
Krajský zastupitel
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales.Dohnal »

Ahoj,

plním úkol a přikládám své odpovědi na otázky Líby. ;)

Zásadní schopnost politika je schopnost komunikovat s občany, jak je hodláš informovat? Jakým médiem, jak často?

Každého asi napadne na tuto otázku logicky odpovědět, že bude aktivní alespoň na sociálních sítích. Po zkušenostech ovšem už víme, že zejména uvolněná funkce člověka může pohltit a na (sebe)prezentaci mu nezbyde síla a čas. Proto zde nebudu dávat žádné závazky, ale samozřejmě si potřebu aktivně komunikovat s veřejností uvědomuji. Navíc můžu nabídnout korektní vztahy s většinou hradecké mediální scény a zkušenosti z několika voleb i běžné politické práce. Pokud budeme součástí vedení města, bude velmi důležitá i komunikace samotného úřadu. A ta se musí celkem radikálně změnit. Pomohlo by to nám i úřadu.

Politici by měli být občanům dispozici i v off-line světe. Souhlasím s "předřečníky".

OFFTOPICNezříkám se v tomto ohledu ani své zodpovědnosti jako šéfa krajského mediálního odboru. To je ale na jinou debatu.

Předpokládám, že i ty znáš současnou komunální politiku v HK. Prosím, napiš sestupně politická uskupení (nemusí být zastoupená v současném Zastupitelstvu HK), ke kterým máš blízko (programově, personálně, ...) a rád/a bys s nimi vedl/a diskuzi v rámci potenciální politické spolupráce. A naopak, uveď, s kým bys o spolupráci nestál/a a proč?

Nejblíž jsou mi Změna pro Hradec a Zelení a úplně nejdál KSČM. Prostor mezi tím hodně záleží na konkrétních lidech. Nicméně chci splnit úkol a strany současného zastupitelstva řadím takto: Změna pro Hradec a Zelení - Koalice pro Hradec - HDK - ODS - ANO - KSČM.

STAN/TOP09/projekt Jana Holáska nebo i Martina Dvořáka řadím někam okolo Koalice pro Hradec.

Naprosto vylučuji jakoukoliv spolupráci s ANO, KSČM nebo SPD. Zkrátka s fanklubem oligarchy, komunisty či xenofoby nechci mít nic společného vždy a všude.

Jak by měla fungovat spolupráce a propojení zastupitelského klubu s členy místního fóra během funkčního období? Pokud krajské/místní fórum přijme k nějaké věci usnesení (např. nespolupráci s nějakým pol. subjektem), se kterým nebudeš úplně souhlasit, jak se zachováš?
+
Jak vnímáš roli zastupitelského klubu na magistrátu a jeho spolupráci s MS, na co by se mělo navázat, co by se mělo změnit?

(Ne)spolupráci s nějakým politickým subjektem bychom si měli určit jako Piráti v předvolební strategii. Měli bychom si vytyčit taky červené “no-go” zóny a vůbec hřiště pro vyjednávání. V případě, že bych se předvolební strategií nebo vytyčenými hranicemi nesouhlasil, tak vůbec nebudu na kandidátce.

Jinak je obrovský rozdíl, zda budeme v opozici, nebo v koalici. Z opozičních lavic se nám dařilo před covidem zapojovat naše členy z komisí a výborů do jednáních na městě a v posledních měsících se na to Honza Zeman jako předseda klubu snaží opět navázat i v této nelehké době. Musíme začít používat komunikační kanál typu Mattermost, jinak se v nestrukturovaných informacích zvláště v mezidobí mezi jednáními zastupitelstva utopíme.

V koalici by to bylo ještě složitější. Sled událostí by byl naprosto kontinuální a v podstatě nekončící. To je stále dokola minimálně kolegium primátora, rada, zastupitelstvo. Základem jsou pravidelné a daleko častější setkání radních, klubu, případně celého MSka. Dovedu si představit i nějakou formu pravděpodobně interního výkazu práce, kde bylo alespoň heslovitě vyjmenováno, čemu bych se jako případně uvolněný věnoval. Samozřejmostí jsou pak konzultace kroků s členy a RegP.

V opozici i koalici je základ dobrá komunikace mezi námi. Tím do velké míry předejme i případným konfliktům mezi zastupiteli/radními a zbytkem MS a RegP. Mimochodem strašně nám v době covidu chybí úplně obyčejné neformální setkávání třeba na pivu. Fakt strašně chybí.

Pokud bys neuspěl/a na čele kandidátky, ucházel/a by ses o další místa? Pokud ano, jak by ses podílel/a na kampani a s kým bys chtěl/a úzce spolupracovat, a proč?

Pokud bude zájem ze strany členů, tak kandidátku v případě neúspěchu v primárkách rád podpořím i na nižších místech. Na kampani se budu podílet z pozice krajského mediálního odboru, tj. kreativou, správou sociálních sítí nebo zpracováním analytických podkladů.

Můj vysněný lídr byl Pavel Vacek, kterému by kryla záda Jana Patková. To bohužel nevyjde. Nastalou situaci musíme nejdříve "rozpovídat" v rámci MS.

4 další roky (uvolněný/neuvolněný radní/zastupitel)?

Dovedu si představit všechny varianty. Záleží na výsledku primárek a samozřejmě povolebním vyjednávání.

Jak se stavíš k otázce fundraisingu z pozice své osoby.

Pokud nám budou v závěru kampaně chybět peníze, jsem připraven přispět 10 až 20 tisíc Kč. V dalších čtyřech letech bych MSku přispíval zcela určitě jako uvolněný zastupitel řádově tisíce korun měsíčně.

Jak jsi hlasoval/a v referendu o vstupu do vlády a proč si se tak rozhodl/a? A pokud jsi nehlasoval/a z důvodu že nejsi člen/ka, jak bys hlasoval/a, kdybys tu možnost měl/a?

Hlasoval jsem pro vstup do vlády. Slíbili jsme to voličům. Navíc opoziční práce ve čtyřech poslancích by byla nesmírně obtížná. Mimochodem hlasoval jsem i pro vstup do předvolební koalice se STAN.

V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte ptát. ;)

A.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Dohnal za příspěvky (celkem 4):
Lubomir.Spacek, Pavel.Vrbicky, Libuse.Verisova, Jana.Patkova
Ales.Dohnal
Krajský zastupitel
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales.Dohnal »

Díky @Pavel.Vrbicky za důvěru, ale lídr zcela určitě být nemůžu a ani nechci.

Zároveň chci dodat, že mě rozhodnutí @Pavel.Vacek mrzí, ale rozumím mu. Chci Ti poděkovat za veškerou práci, kterou Pirátům a městu věnuješ. Pro klub i zastupitelstvo jako celek by bylo skvělé, kdybys minimálně jako zastupitel pokračoval i v dalším období. Jsem rád, že na kandidátce chceš být na nižších místech.

Pavel.Vrbicky píše: 08 pro 2021, 07:44

Ahoj, reaguji na vyjádření Pavla Vacka a na mou nominaci na lídra.

@Pavel.Vacek , je mi líto, že jsi rezignoval, ale rozumím. Chci ti za nás poděkovat, že jak píšeš, neutečeš z boje a přeju si, abys byl na kandidátce, na některém z předních míst. Potřebujeme tě.

K mému lídrovství. Mám nepěknou zkušenost z minula a tak se na lídra moc nehrnu. Na druhou stranu vás nechci nechat ve štychu, pokud byste to tak cítili. Každopádně navrhuji tento postup:
Pojďme se na lídra přihlásit všichni, kdo víme, že to zvládneme a pak ať rozhodne hlasování. To je podle mě nejlepší postup. Pokud se mnou souhlasíte, podpořte mě lajky pod tímto příspěvkem. Toto ještě nechápejte jako mou kandidaturu na lídra.

Jako případné spolukandidáty navrhuji:
@Jana.Patkova
@Jan.Zeman
@Kamil.Kubica
@Ales.Dohnal
a další, kdo se na to cítí

Myslím, že by na předních pozicích neměli kandidovat @Pavel.Bulicek a @Arnost.Stepanek . Toto není projev nedůvěry, ale myslím si, že kvůli svému vysokému nasazení na Kraji, nemohou kvalitně zvládat práci zastupitele. Sleduji jak jsou časově vytížení a za jejich současnou práci jim děkuji.

Odpovědi na Líbiny zvídavé otázky dám do zvláštního příspěvku.

Pavel

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Dohnal za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Vrbicky, Libuse.Verisova
Vaclav.Bartos
Profese: Václav Bartoš
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Bartos »

Když mou podporu nevyužil Pavel Vacek, v kontaktní kampani do sněmovny byl se mnou v ulicích každý den @Kamil.Kubica, který mě zaujal svým nástupem do zastupitelské pozice. Akcentuje pirátské hodnoty a je týmový hráč. Jeho kandidatura na lídra nám přinese mediální pozornost a prostor pro prezentaci našich priorit.

A kdyby byl Kamil v čele kandidátky jako lídr, rád bych se ucházel o čelo jejího zadku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Bartos za příspěvek:
Kamil.Kubica
Kamil.Kubica
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 150 poděkování
Dostal poděkování: 275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Ahoj,

moc děkuji za navržení od @Pavel.Vrbicky a podporu od @Vaclav.Bartos. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl na lídra kandidovat.

Co můžu kampani nabídnout?

Nabízím svůj čas a energii. Myslím, že bychom se měli vrátit ke kořenům a být Piráti. Ve volbách do PSP ČR jsme tohle podcenili a byla to chyba. Dát jako lídra kandidátky mladého člověka by ukázalo, že se vracíme ke kořenům a působilo by jako zajímavá alternativa k pořád těm samým obličejům ostatních stran. Stejně tak bych akcentoval v kampani pirátská téma jako je otevřenost, komunikace, práce s daty a upřímnost. Musíme znovu voličům připomenout, kdo vlastně jsme a co chceme. Snažit se působit jako catch-all strana se nám nevyplatilo ani nevyplatí. Zároveň svým věkem můžu přitáhnout mladé voliče, kteří často Pirátům fandí, ale k volbám nejdou. Je důležité se mladým věnovat a udělat z Hradce město vhodné pro mladé lidi, což by se mi dařilo dobře komunikovat. A pokud by díky tomu byl na kandidátce i @Vaclav.Bartos tak bych byl velmi rád, protože kandidáty jako on potřebujeme. A v neposlední řadě do vás budu celou dobu kampaně hustit moje špatné "humory" a hraju na harmoniku, což se u Pirátů hodí.

Co by byl můj cíl ve volbách a jakou si představuji kampaň?

V případě mého zvolení lídrem bych jako náš cíl viděl volby vyhrát. V tuhle chvíli průzkumy veřejného mínění nereflektují skutečnost (po volbách zvýhodňují vítěze) a potenciál máme, jen ho musíme využít. Kampaň musíme mít upřímnou a hlavně Pirátskou. Neříkejme věci typu "ale co na to tahle skupina lidí", pokud něčemu věříme a máme to v programu, nestyďme se za to. Musíme ukázat, že jsme normální lidé, žádní papaláši. Zároveň pojďme vymyslet způsoby, jak kampaň vést originálně (ale hlavně ne trapně). Zároveň bych velmi apeloval na to, aby se minimálně čelo kandidátky, ale nejlépe všichni členové MS, zapojili do kontaktní kampaně.

Co po volbách?

Chtěl bych volby vyhrát a v případě, že bych byl lídr kandidátky pak usilovat o post primátora. Zcela upřímně, mám práci, která mě baví, takže nechci být náměstek. Pokud by ale byla šance na to, abychom měli primátora a já dostal vaší podporu, tuto funkci bych přijal OFFTOPIC"A zvládl bys být primátor?" Já jsem přesvědčený o tom, že ano. Už teď se stalo, že mě zastupitelé a zástupci ostatních stran podcenili a já je velmi rychle vyvedl z omylu. V opačném případě bych chtěl být neuvolněný radní.

A odpovědi na otázky od @Libuse.Verisova, které položila pro lídry a já na ně ještě neodpověděl v minulém příspěvku (na první otázku jsem odpověděl v tomto příspěvku):

3) Každý zastupitel má svá témata, která dlouhodobě sleduje a rozumí jim, nikdo nerozumí všemu. Rada města je však zodpovědná za vše, co má město v gesci. Jak zajistíš dobré řízení v těch oblastech, kterým Ty ani ostatní pirátští zastupitelé nebudou sami perfektně rozumět?

Piráti jsou založeni na tom, že jednají informovaně a na základě dat. Je potřeba využít znalostí a schopností všech členů, nejen zastupitelů, abychom měli na většinu (nejlépe ale všechny) oblasti někoho (nejlépe ke každé oblasti víc lidí), kteří by nám dávali relevantní informace k daným oblastem. Pokud bychom je neměli a bylo by nějaké důležité rozhodnutí, kterému bychom nikdo nerozuměli, určitě by stálo za to se ozvat nějakým odborníkům na danou oblast a něco si o tom zjistit. Nesmíme se nechat dostat do situace, kdy bychom pro něco hlasovali, protože nám koaliční partner řekne "takhle to 100% je, my tomu rozumíme a vy ne".

4) Pokud by jsi byl zvolen na čelo kandidátky, jaké jedno téma konkrétní by jsi chtěl na zastupitelstvu řešit zrovna ty?

Chtěl bych řešit transparentnost a komunikaci a/nebo kulturu. A v případě, že bychom byli součástí vládnoucí koalice bych se chtěl věnovat mému oblíbenému tématu participativní demokracie.

Velmi rád zodpovím vaše další dotazy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Merta, Vaclav.Bartos, Libuse.Verisova, Jana.Patkova, Filip.Jirousek

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Hradec Králové“