Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Profese: Radní na Praze 4, právník
Dal poděkování: 217 poděkování
Dostal poděkování: 353 poděkování

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Matej.Sandor » 27 pro 2018, 12:45

Děkuji všem za poskytnutou podporu. I když to na nominaci vašeho KS nestačilo, tak jsem rád za každý obdržený hlas. Budu rád, když mne podpoříte i na hlasování CF v lednu, kde se budu snažit přesvědčit i ty, co pro mne teď nehlasovali..:)

Michal.Ertl
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Ertl » 27 pro 2018, 15:51

I moji podporu Pavle máš. Jsi pracovitý, empatický a zanícený nejen Pirát.
ime

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21011 poděkování
Dostal poděkování: 18340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 pro 2018, 17:19

Matej.Sandor píše:
27 pro 2018, 12:45
Děkuji všem za poskytnutou podporu. I když to na nominaci vašeho KS nestačilo, tak jsem rád za každý obdržený hlas. Budu rád, když mne podpoříte i na hlasování CF v lednu, kde se budu snažit přesvědčit i ty, co pro mne teď nehlasovali..:)
Cožpak, žes nedostal podporu ty, to není tak překvapivé, v kraji tě nikdo moc nezná. Ale že nedostal podporu ani Mikuláš Pelmeň, to je na pováženou. :lol:
OFFTOPICMůj hlas jste dostali oba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Matej.Sandor
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Dal poděkování: 451 poděkování
Dostal poděkování: 431 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 27 pro 2018, 20:22

Děkuji všem, kteří mě podpořili a dali mi hlas. Nezklamu Vás. ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Matej.Sandor
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně
[email protected] ; tel: 777 300 508

Marcel.Kolaja
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: odborník na svobodný software
Dal poděkování: 7200 poděkování
Dostal poděkování: 6508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 14 led 2019, 22:14

Omlouvám se, že jsem po představení v kraji nepožádal o krajskou nominaci. Není v tom nic osobního. Původně jsem o krajské nominace neplánoval žádat (chtěl jsem se hlavně představit, aby mě lidé poznali a mohli mi položit otázky), ovšem poté, co jsem byl navržen do nominace v Jihomoravském kraji, jsem se rozhodl, že tedy rovnou požádám i v ostatních krajích. U vás bylo bohužel již pozdě, poněvadž jste pokrokoví a pořádali jste hlasování tak, abyste to nehonili na poslední chvíli :-) V každém případě vás rád uvidím v sobotu na zasedání celostátního fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramek, Lukas.Barton

Jiri.Lehejcek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 16 led 2019, 15:16

Vážené krajské fórum,

Jelikož jsem neusiloval o Vaši nominaci, neměl jsem zatím prostor představit se Vašemu kraji v souvislosti s primárkami do EP. Původně jsem se domníval, že tento handicap částečně smažu během osobního vystoupení v Táboře. Čas, který bude kandidátům vymezen, je ale nesmírně krátký, a tak doufám, že nebude považovat za příliš vtíravé, když tak učiním i zde, na krajském půdorysu. Vaše krajské nominace plně respektuji a vážím si každého, kdo chce Piráty poctivě reprezentovat v Evropě.

Rád bych tím reprezentantem byl i já, a proto mi dovolte, abych Vás seznámil s tím, proč usiluji o mandát poslance Evropského parlamentu, proč se domnívám, že jsem vhodným nominantem na čelo pirátské kandidátky.

Co za mnou stojí?

Především práce v oblasti ochrany klimatu, udržitelných postupů hospodaření v krajině a ochrany životního prostředí obecně. Díky svým aktivitám zastávám v současnosti volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU, což je celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. V bruselských legislativních procesech, při jednání s politiky a úřady zastupuji stovky organizací a statisíce jednotlivců. Domnívám se proto, že jsem schopen naslouchat a hledat konsenzus nebo alespoň kompromis uvnitř velkého sektoru s často rozdílným pohledem na problém a tuto společnou pozici dále komunikovat a uvést ji v život. Dalo by se tedy říci, že jsem prachsprostý lobbista :) Ovšem lobbista, který nehájí ničí ekonomické zájmy, ale prosazuje udržitelnost na nejvyšší úrovni, která se vyplatí i ekonomicky.

Jsem také akademik. Formální vzdělání jsem získal jak na českých univerzitách, tak během dlouhodobých zahraničních studijních stáží v Kanadě, na Islandu, ve Švýcarsku nebo v Německu. Momentálně působím jako kmenový zaměstnanec Univerzity Tomáše Bati a zabývám se klimatem Arktidy. Špatně snáším vedra, a proto léta částečně trávím v polárních oblastech :) I proto se domnívám, že mi deštivé klima Bruselu bude vyhovovat ;) Ale vážněji, přestože základní výzkum v oboru polární ekologie může působit vzdáleně práci europoslance, jsem díky němu vybaven důležitou kompetencí. Tato zkušenost mi dává schopnost kriticky přistupovat k informacím, důkladně je ověřovat a rozhodovat se teprve na základě objektivní analýzy a faktů.

Výše jsem nastínil oblasti, v nichž se cítím silný, a kterým se věnuji v profesním a osobním životě. Rád bych neskromně zdůraznil, že svoje úsilí a čas vynakládám na co možná celospolečensky přínosné aktivity, protože jedině tak se budu schopen s čistým svědomím zodpovídat vlastním dětem.

O co konkrétního se ale chci v EP zasadit?

Budu pokračovat v práci na tématech, ve kterých se orientuji a na nichž již nyní intenzivně spolupracuji na parlamentní úrovni s naším místopředsedou Radkem Holomčíkem a Danou Balcarovou (děkuji jim za důvěru a podporu). Co může přinést synergie práce na agroenvi legislativě, ale i dalších pirátských vizionářských dokumentech typu příprava na klimatickou změnu? Není toho málo a týká se to čím dál víc nás všech. Jde zejména o změnu v chápání krajiny a půdy jako výrobní jednotku. Ta má totiž i další rozměry a musí plnit daleko více funkcí. Od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně se proto budu v EP maximálně zabývat správným nastavením Společné zemědělské politiky EU. Ta se nyní tvoří pro roky 21 – 26 a je potenciálně extrémně silným nástrojem pro ochranu obyvatelstva před důsledky klimatické změny, ale i pro rozvoj venkova a pozitivní dynamiku měst. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob. Máme totiž mimořádně silnou národní zemědělskou lobby a většinu půdy v pronájmu (charakterizoval bych to úslovím „po nás potopa“). Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně ukázala nedávná suchá léta. Abychom se tomu mohli postavit, je naprosto nezbytná intenzivní spolupráce našich zástupců v EP a PS, jinak lze naše ambice naplnit jen z poloviny. Jsem připraven tuto práci poctivě odvádět a těším se na její pokračování v efektivnějším formátu.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti,
nabízím praktické a osobní zkušenosti s bruselskou politikou a expertízu v klíčových otázkách souvisejících s kvalitou života v EU. Nabízím kompetenci kvalitně zastávat veřejnou službu a dlouhodobě tím přispívat k budování pozitivní image Pirátů a jejich značky a důvěryhodnosti u voličů. V neposlední řadě mi však dovolte vyjádřit obrovskou chuť a sílu rozvíjet demokratické hodnoty a humanismus a to pomocí sebevědomé, vzdělané, propojené, kriticky smýšlející a zejména aktivní evropské společnosti. Protože především to je národním zájmem českým v pohnuté evropské historii a prostoru. Bude mi ctí na tom s Vámi spolupracovat!

Děkuji Vám!

Nominační vlákno zde: viewtopic.php?f=350&t=44703
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Lehejcek za příspěvek:
Ales.Jakl

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“