Nominace Jiřího Brůžeka do primárních voleb do Evropského parlamentu

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Jsem pro nominaci Jiřího Brůžeka do EP

PRO
17
46%
PROTI
12
32%
Zdržuji se
8
22%

Celkem hlasujících: 37 - Celkem hlasů: 37

Jiri.Bruzek
Člen KS Praha
Profese: Konzultant, podnikatel, investor
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jiřího Brůžeka do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jiri.Bruzek » 31 pro 2018, 10:26

Jiří Brůžek (41 let)

Poslání:
Narodil jsem se v Československu před 41 lety. Jako Evropan cítím, že je třeba udělat mnoho práce proto, abychom mohli čelit výzvám, které nám přinese blízká budoucnost. Věřím, že technologická revoluce otevírá nové možnosti zejména pro malé země jako je Česká republika. Mým cílem je, aby Česká republika byla ve všech ohledech průkopníkem díky své otevřenosti, inteligenci a moudrosti lidí.

Životopis:
Dětství jsem prožil na malé vesnici uprostřed přírody. Vyučil jsem se kuchařem a vařil U Vejvodů. Po roce jsem se vrátil na střední školu a složil maturitní zkoušky. Abych se zdokonalil v angličtině, odjel jsem po škole na půl roku do Oxfordu, kde jsem se díky jazykové škole potkal s lidmi z celého světa. Po návratu z Anglie jsem pracoval ve středním managementu cestovní pojišťovny Allianz Worldwide Partners. Za 14 let se mi povedlo vytvořit partnerské sítě dodavatelů na území České a Slovenské republiky a pomoci tak 600 000 klientům. Díky Československému unikátnímu know-how jsem se stal členem skupiny, která řešila pojistné podvody a optimalizaci nákladů v rizikových zemích, mezi které patřilo Turecko, Řecko, Tunisko a Egypt.

Protože jsem chtěl pomoci odtahovým a řemeslným firmám s digitalizací evidence zakázek, založili jsme se společníkem v roce 2013 start-up ADIGINS. V tomto období jsem také pomáhal rozvíjet obchod dalším začínajících firmám jako např. Sentisquere (hledání sentimentu v textu - www.sentisquare.com/home ), Hotcario (big data o autech), Sandystation (www.http://cs.sandystation.cz a www.Eticia21.com (hodnoty pro Česko). Účastnil jsem hacatonů nad otevřenými daty (http://www.praguehacks.cz/2015.html ) a začal jsem spolupracovat s inovativními centry při vysokých školách JIC (Brno), NTIC (Plzeň), CIIRC (Praha).

Pro nemožnost dosáhnout kladného peněžního toku jsme ADIGINS v roce 2016 ukončili, a já jsem přijal nabídku společnosti ÚAMK na pozici provozního ředitele, kde jsem měl možnost stát se součástí think tanku, který se zabýval rolí autoklubů v době sdílené ekonomiky, a vedl jsem projekt unikátní zákaznické linky pro Škoda Auto, která propojuje zákaznický servis s aktivní pomocí řidičům na cestě. V současné době pracuji jako konzultant českého ERP systému Vision.

Mezi mé koníčky dříve patřilo investování do akcií, které jsem zakončil prodejem podílu firmy Proxima Alfa Trade. I nadále se starám o rodinné nemovitosti. Protože mi není lhostejný svět okolo mě, byl jsem aktivním ambasadorem Rekonstrukce státu při projednávání Registru smluv, místopředsedou Spolku pro Komořany, kterému se podařilo prosadit územní studii Komořan a jsem členem několika organizací, které se starají o udržitelné zemědělství (KPZ a vznikající sdílená www.obziva.cz ), regionální ekonomikou (ProRegiony), obdarovávání (www.hearth.net) a rozvoj státní montessori školy Na Beránku.V posledních komunálních volbách jsem odhalil případ směnky manželky ex-poslance a radního na Praze 12, pana Františka Adámka (www.goo.gl/76BEfs), který byl následně odvolán. Na Praze 12 jsem pomohl k jednomu z nejlepších volebních výsledků Pirátů v ČR 25,69%, a později jsem byl členem vyjednávacího týmu, který nám získal křeslo starosty a 2 radních.

Proč chci kandidovat na poslance EP?

Protože věřím, že jako občané Evropy a České republiky stojíme na prahu změny 🏴. Přichází technologické a sociální výzvy, které změní svět okolo nás. Chci se aktivně podílet na těchto změnách a chci pomoci České republice se na změny připravit a využít maximálně výhod, které nám blízká budoucnost přinese.

Jakou mám představu o svém fungování v Evropského parlamentu?

Jako poslanec evropského parlamentu chci zapojit do těchto výborů::

Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE)
V tomto výboru bych chtěl pomoci českým vysokým školám a jejich inovačním centrům k tomu, aby měly možnost prosazovat své zájmy a na druhou stranu jim přinést informace o legislativě, která ovlivní jejich fungování.

Výbor pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL)
V tomto výboru bych chtěl prosazovat koncepce základního, středního a celoživotního vzdělávání, které budou adekvátně reagovat na výzvy jaké nám přinese blízká budoucnost.

Co budu konkrétně v Evropském parlamentu dělat?

Budu realizovat program Pirátské strany s důrazem na vědu a výzkum, školství, regionální ekonomiku a rovné daňové podmínky.

https://www.politicalcompass.org/analys ... &soc=-5.38
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Bruzek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Vit.Simral

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 20275 poděkování
Dostal poděkování: 9202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Brůžeka do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 31 pro 2018, 12:23

Oznámení moderátora:
Doplněna anketa,aby bylo možno hlasovat. Zájemce o nominaci zřejmě zapomněl vytvořit. Konec moderátorského hlášení a jelikož je Silvestr, tak šťastný nový rok všem! :ugeek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Georgia.Hejduk, Honza.Hora, Jiri.Ulip, Jiri.Bruzek
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22253 poděkování
Dostal poděkování: 3125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Krska » 07 led 2019, 14:12

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvek:
Jiri.Bruzek
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21011 poděkování
Dostal poděkování: 18340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 led 2019, 22:04

Otázka zcela mimo ... proč "Jiřího Brůžeka" a ne "Jiřího Brůžka"? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hrubes, Jiri.Bruzek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jiri.Bruzek
Člen KS Praha
Profese: Konzultant, podnikatel, investor
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Bruzek » 08 led 2019, 22:40

Filip.Krska píše:
07 led 2019, 14:12
Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Odpovím v bodech.
1. software - jsem pro vendor open řešení ve veřejné správě. Software považuji za nástroj, ale podstatná jsou data a u těch bych se snažil hledat způsob jak je zpřístupnit vývojářům a začínajícím firmám. Na můj vkus se do oblasti OPEN dat zapojuje mnoho státních institucí.
2. kultura - patří k lidskému bytí a je potřeba ji podporovat.
3. vynálezů - jsou často zaměňovány za novinky. Skutečné vynálezy je potřeba podporovat a vytvářet prostředí, kde bude možné myšlenky změnit v výroby či služby.
4. vědy a vzdělávání - vzdělání a to hlavně základní je pro mě klíč budoucí prosperitě. V této oblasti nás čeká obrovský kus práce. V mezinárodním srovnání jsme rok od roku horší a horší. Je třeba provést hluboké změny. Jsem relativně skeptický k českému vysokoškolskému systému, kdy ve až na čestné vyjímky hledáme způsob jak naplnit inovační centra. Základní výzkum je třeba podporovat a hledat pro ČR projekty jako je Dolno Břežasnký laser. Je nutné také podporovat firmy aby kromě montoven do ČR přinesly svoje vývoje.
5. soukromí občanů - považuji ho základní hodnotu a domnívám se že GDPR nás posunulo o kus dopředu. Bohužel veřejnost není schopna držet krok s vynalézavostí firem a tak nám nezbývá než je v legislativě dohánět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Bruzek za příspěvek:
Filip.Krska

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“