Schůze MS Plzeň - 11.1.2019

Moderátoři: PKS Plzensky kraj, PMS Plzen

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Dal poděkování: 451 poděkování
Dostal poděkování: 431 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 04 led 2019, 13:37

Vážení členové,

jako předseda MS Plzeň svolávám schůzi MS Plzeň. Proběhne v pátek 11.1.2019 od 18:00 v Plzeňském Pirátském Centru na adrese U Zvonu 4/9, Plzeň.
Na programu bude:

1. Úvod
2. Rychlé info ze zastupitelstev:
a. Plzni - magistrát
b. Plzni 1
c. Plzni 2
d. Plzni 3
e. Plzni 4
3. Představení nových tváří
4. Různé

Napište, co byste na programu uvítali. Cokoliv. ;)

PS. Schůze je klasicky otevřena celé veřejnosti. :-) :-)
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně
[email protected] ; tel: 777 300 508

Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Plzeň - 11.1.2019

Příspěvek od Pavel.Sramek » 04 led 2019, 13:51

Schůze skončí max. v 19:30.
Po schůzi se jde na jedno team-buildingové pivo do jedné potom upřesněné hospody. :-)
Předseda MS Plzeň

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Příspěvek od Magda.Dankova » 04 led 2019, 14:12

Přidat bod VŘ dozorčích rad v Plzni.
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}
Tel.: +420 778 501 029

Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 04 led 2019, 14:24

Přidán bod 2.5: VŘ dozorčích rad v Plzni
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Magda.Dankova
Předseda MS Plzeň

Marek.Habrun
Místní předsednictvo
Profese: Projektant ve stavebnictví
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Habrun » 06 led 2019, 12:19

Objevily se prosby o přesunutí této schůze na pondělí, rozhodnuto bude podle následující ankety:
viewforum.php?f=518
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Habrun za příspěvek:
Pavel.Sramek
Ten systém je v současné podobě už mrtev, jen o tom ještě neví.

Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 11 led 2019, 16:59

Nový prográ schůze:
1. Úvod
2. Rychlé info ze zastupitelstev:
a. Plzni - magistrát
b. Plzni 1
c. Plzni 2
d. Plzni 3
e. Plzni 4
2.5 VŘ
3. Představení nových tváří
4. Různé
Předseda MS Plzeň

Tomas.Pastircak
Místní předsednictvo
Profese: Informatik
Dal poděkování: 224 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 14 led 2019, 19:49

Zápis ze schůze:

Schůze MS Plzeň, zapisovatel Tomáš Pastirčák
17:03
Pavel Š: vítám vás, omlouvám se za zpoždění, ještě jsme řešili schůzi zastupitelstkého klubu

Uvítání
Představení nového předsednictva (Pavel Šrámek jako předseda, Tomáš Pastirčák 1. místopředseda, Daniel Kůs 2. místopředseda, Martin Holzman 3. místopředseda; Marek Habruň jako 4. místopředseda představen v nepřítomnosti)

Už jsme měli i dvě schůzky předsednictva, pokud chcete sledovat jednání předsednictva, je na fóru v subfóru Místní předsednictvo. Máme tady odkaz na hlasování a výsledky, které máme jako předsednictvo.

Určitě jste si všimli, že vám přišly zprávou termíny schůzí do září 2019. Nekoliduje to se zastupitelstvy ani krajskými schůzemi, je to tak abychom měli 1. týden v měsíci krajskou, 2. volnější, 3. nebo 4. schůzi MS. Bude jednou do měsíce (minulý rok jednou za 14 dní, protože nebyly akce), teď bude zároveň jednou do měsíce nějaká společenštější akce typu S Piráty na pivo, hospodská, méně sterilní atmosféra než na schůzi. Dnes v KMP máme rezervaci na malé popití po schůzi.

Rychlé info: Neměli jsme schůzi zastupitelstva, chce někdo z komisí na městě říct něco zajímavého? Ty zahajovací jsou trošku ponurejší, ale jestli se někdo chce podělit.

Magda Daňková: Adéla Valdmanová byla v sociální komisi, byla z toho rozpačitá, většina členů nemá vůbec vzdělání, jsou tam buď na MD nebo důchodci, já už byla taky na schůzi, taky trošku rozpačitá, pochybuji o jejich odbornosti. Přijde mi, že jsou to trafiky pro sociálně slabé bez ohledu na odbornost.

Roman Sedláček: Na Slovanech máme blahopřejnou komisi, kde máme paní které je 85 a v komisi je 20 let, druhému pánovi je 81, momentálně se rozpoutal spor, jestli má dotyčným jubilantům nosit někdo z komise, nebo úředník, nebo úředník s někým z komise.

Petr Vileta: Za pár dní bude finanční výbor. Chci se na pár věcí zeptat.

Pavel Šrámek: Info z trojky: Píšeme systematická shrnutí na fórum, kde máme příspěvky z komisí. (Ukazuje report Honzy Kasíka). Kdyby vás něco zajímalo, můžete se na to podívat. Shrnutí je hrozná pomoc nám všem, víme co se děje a o čem se jedná.

Jan Hutter: Přišly žádosti na dotační programy na příští rok. Částky řádově stotisíce, miliony jsou Plzeň 2015 a Depo 2015. Třeba festival světla se dalo 20M. Pak 4-5 M podobné akce, nevím proč v depu Skvosty s vůní benzínu potřebují dotaci (100k), vše v této komisi je do 100k.

Pavel Bosák: Já myslím že v té kultuře jsou nějak odůvodnitelné. My jako zastupitelé to ještě uvidíme v rámci hlasování, ale jestli máš tyhle údaje dopředu, tohle je věc, která by se hodila do expertního týmu, můžeme se na to podívat.

Pavel Šrámek: Plzeň 4 zavede totéž během příštího a přespříštího týdne zavedeme stejný formát jako na Plzni 3. Jestli máte nějakou historku

Jirka Hanousek: Zrovna dnes tu jsou asi čtyři lidi, jsme v kontaktu se skupinou občanů, kteří se snaží řešit přístavbu bytového domu, je to přesah na velké zastupitelstvo, developer je v konkurzu, město by se mělo rozhodnout, co s tím udělá. Obyvatelé by byli nejradši, kdyby tam byl park s pískovištěm. My nerozhodujeme jestli tam park má být nebo nemá, ale chybí komunikace lidí s politiky, politici to nechávají na úřednících. Dnes v 11 byli u starosty na Doubravce, zmínili se že za nimi byl Pavel Šrámek, starosta je komunikativní a lepší než minulý, ale zatím se to moc nepohlo

Pavel B: To musí přes majetkovou komisi, vypovězení smlouvy.

Pavel Š: Smlouva je právně nevypověditelná, my jim pomáháme, aby se dopracovali ke stanovisku od města. Pomáháme jim to zapracovat do informativní zprávy na 3 minuty, aby to přednesli zastupitelstvu.

Jirka Hanousek: Jsou erudovaní, vyhráli všechny možné soudy, ale na zastupitelstvu nevystoupili.

Jan Hutter: Oni jsou stavaři, znají postupy, ale vždycky to bylo přehazování z jednoho úřadu na druhý. Za celou dobu je na zastupitelstvo ani nikdo nepozval

Pavel B: Měli bychom udělat nějakou právní analýzu, logický krok by bylo smlouvu vypovědět nebo vstoupit do nějakého jednání.

Pavel Š: Je to ukázkový příklad toho, co by se nám mohlo podařit, lidi mají problém ,řeší ho, ale neumí to udělat mezi zprávou co má 20 stránek a třemi minutami na zastupitelstvu. Když my jim pomůžeme, můžeme to posunout kousek výš. Ukázkový příklad toho, jak můžeme lidem pomoct, jsou to politický body úplně zadarmo, je to fakt jen poslední krok.

Pavel B: Tak jednoduchý to není, musíme si udělat tu politickou práci. Podobně budeme postupovat s Valchou, kde je podobná situace, developer chce pokácet les a chce postavit daleko větší projekt se šestipatrovejma barákama.

Hanousek: Ještě je tam jedna kauza, teď uzavřeli lávku pro pěší na Zábělé, jen po deseti letech, ale už 3,5 roku je zavřená lávka v Bukovci. Na to upozorníme taky.

Bod Výběrová řízení:
Hodně z nás tady o tom mluví, už si o tom povídají i ostatní strany. Řešili jsme to už minule na MS. Někdy v polovině listopadu když koalice měla podepsanou koaliční smlouvu nám řekla, že má pro opozici 3 místa ve výborech a komisích a 2 v dozorčích radách. Tuhle informaci nám předali ústně, všechno je zaevidovaný, k tomu přibalili doporučení "chceme, abyste se jako opozice dohodli". Tam kde jsou 3 místa je dohoda jasná, není spor, víceméně jsme souhlasili, že tam budou za nás vždy jeden člověk. Někdo mohl nárokovat, že nás je víc, mohli bychom si nárokovat víc. V komisích a výborech jsme řekli, že budeme mít jednoho kandidáta (krom KV kde máme 4). Dohoda s opozicí na 2 místa mezi 3 stranami je složitější - lidovci ví, že v tajném hlasování mají jisté, že jejich kandidát projde, nemají důvod ustoupit z 5 míst. Zkoušeli jsme jednat. S komunisty jsme nejednali, protože nemáme co nabídnout.

I na schůzích klubu jsme řešili nominace do výborů a komisí, protože jsme počítali, že na druhé schůzi se budou řešit výbory a komise, až na třetí budou dozorčí rady stejně jako před čtyřmi lety. Z toho jsme si udělali prioritu vyřešit výbory a komise, na dozorčí rady byl čas. Někdo může namítat, že jsem to dělal schválně, aby vznikla časová tíseň, já vám říkám na svojí čest, že jsem to takhle nedělal. Když jsem myslel, že je jednání o dozorčích radách v polovině a dotlačíme lidovce, ať se vzdají, že vyhlásíme výběrko až budeme dohodu mít, Myslel jsem že stačí vyhlásit začátkem ledna. 3.12. přišel mail (ukazuje) žádající o zaslání nominantů pokud možno obratem. Přeposlal jsem na klub (cituje mail), výběrka jsme okopírovali z Prahy, poslali jsme to paní Kolaříkové do Prahy na PO, která to vypsala. Omlouvali jsme se, že to bylo takto krátké, protože jsme neměli jinou možnost. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli to zveřejnit jen na Pirátských kanálech, protože si nemůžeme dovolit, aby se tam přihlásil někdo od místních mafiánů, protože bychom takto nezjistili, jak bude kdo znát program.

Dostalo se to do kontrolní komise, Magda podala ve snaze zkontrolovat jestli to je legální podnět ke kontrolní komisi, součástí byl návrh na předběžné opatření, které nás mělo donutit nominace den před zasedáním zastupitelstva zpochybnit, čímž bychom dali křesla komunistům, protože bychom neměli kandidáta (a v tajné volbě by bylo míst akorát). Takže jsme to neuposlechli, protože by to byla hloupost. Na zastupitelstvu jsme do teplárny nominovali Pavla, stanovisko komunikace s KK je, že jsme se snažili dostat od KK odpověď, že krátká výběrová řízení byla co jsme udělat mohli a že nominace byla platná. V tu chvíli naše nominace byly platné, dali jsme jim tam to co jsme považovali za našeho nominanta. Nyní na základě stanoviska Řehy i toho co jsme probírali v klubu - dva nominanti už odstoupili, z vlastní vůle, už před měsícem, bezprostředně po zastupitelstvu, protože nebyli protikandidáti. Teď zůstávají tři nominanti (vodárna, VTP, PMDP). Naše stanovisko je, že nemůžeme revokovat to, co jsme řekli, že bylo správně. Můžeme dát k dispozici, aby ti lidi odstoupili a tím spustili nová VŘ. Protože jsem jeden z nominantů, nevím, co o tom všechno víte, ale chci se vás zeptat, jestli chcete, abych odstoupil, protože pro mě je důležitější váš názor (jako členů MS) protože vás reprezentuju. Já už se do nového VŘ hlásit nebudu

Magda: Nejvyšším kritériem je odbornost, až pak znalost Pirátského programu. Já bych propagovala aby byla obnova pěti výběrových řízení, protože je na to dostatek času. Uznám, že byla časová tíseň a nedokáže se kdo za to mohl, ale lidi, kteří se tam chtěli přihlásit a nestihli to, by se mohli dopřihlásit, ale nechci, abyste si to brali osobně, chci aby ses taky přihlásil znova. Důležité je aby nebyli znevýhodněni ti, kdo se nestihli přihlásit.

Pavel B: Já nechci prát špinavý prádlo, určitý věci se na veřejnosti nedělají, myslím že ohledně určitých nařčení některé věci byly velmi osobní a některé lidi z toho měli velmi osobní důsledky.

Josef Kubát: Odprezentoval bys, co na to KK říká?

Pavel Š: Podání šlo KK, to to předalo RK, navrhovatelka musí zaplatit poplatek, probíhalo až do minulého týdne, RK řekla že se zabývat nebude, protože Magda nezaplatila poplatek, poslala zpět na KK, poslední vyjádření Rostislava Řehy z KK - v tu chvíli nešlo udělat nic jinýho. Teď se jedná, jestli jsme udělali pochybení nebo ne, myslíám že jsme pochybení neudělali.

Lukáš: Kompetenčně, KK do toho nemá co mluvit, má projednávat porušení vnitřních předpisů, VŘ není žádným vniřním předpisem, má mít parametry jaké si nastavíme kdokoliv. KK měla hned na začátku říct, že jim to vůbec nepřísluší. Že děláme VŘ žádný předpis nepředepisuje, pouze ideový základ. Jak to bude vypadat je čistě na nás, pokud se něco uplatňuje, tak nějaké zvykové právo. Jestliže se ptáš na to, co dělat, VŘ jste vyhlasovali na nominanta pro prosincovou volbu, nebo než bude zvolen nebo navždy?

Pavel B: My jsme vyhlašovali na místo člena - měli jsme tam formální chybu v nadpisu, ale ve zbytku textu je to správně. Na nominanta obecně

Lukáš B: Takže nebylo jen na prosinec, ale i na pořád.

Pavel B: Na konci jsme si jen vymínili jen prodloužení termínu VŘ, ale jinak asi nic.

Dan: Právně závazné to není, my to můžeme zrušit, ale vypadalo by to blbě.

Josef Kubát: Měli bychom se bavit o technických částech, ne o těch osobních. Nevidím na to nic špatnýho, chci se zeptat, kolik se celkem přihlásili kandidáti.

Magda: Kontaktovala jsem Janu Kolaříkovou, že by mohla přijet.

Josef: Já si nemyslím že tu nominujete trafikanty nebo vysloužilce, jen to byla špatná souhra okolností.

Pavel B: Pro mě jako pro předsedu klubu - je tu představa, že lidi zneužívají rady jako trafiky, ale v Plzni je situace úplně jiná, městské společnosti jsou městské odbory, lidi kdo jsou v radě řídí tyhle společnosti a outsourcují městskou agendu; takže vodárna je prostředek jak dělat investice, rozhoduje o tom jen DR a představenstvo. Má svojí odbornou část a pak tam jsou politici. Podobně je to u dalších, ale kdybych já si měl vybírat odborníky z pohledu našeho programu, já potřebuju ty, co budou přenášet to, co já bych dělal v zastupitelstvu, že budou dělat v dozorčí radě. Tedy jestli nevykonávají práci která je nesmyslná. Teď třeba vykopání záložního zdroje. Jsou odborný a politický hlediska, za opoziční situace se na to vůbec nemůžu dívat jako obsazování odbornýho místa. Chci aby člověk v DR byl vnitřně přesvědčenej Pirát. Já to samozřejmě nemůžu rozhodnout, ale takhle bych to sám preferoval.

Jindřiška: Když víme jak Pavel se tomu věnuje a kolik času stráví na všech kauzách, ten čas je k nezaplacení

Lukáš: Ty odměny jsou naprosto směšný, radši bych měl aby měli Piráti další příjem a mohli se věnovat straně. V Praze měli odměny navíc od strany a dělali to výborně. Mějte odměny, choďte tam. Jak říká Pavel že je pro něj důležitý mít tam ideově spřízněného člověka - já nevím proč se tam dává odbornost, stranická ideologie atp., ale výběrko by mělo být jak na vás působí ten člověk. I kdyby byla odbornost všechno, když se vám na teplárnu přihlásí Jurečko, musíte mu dát plnej počet, ale doufám že vás nenapadne ho tam za nás pustit.

Dan Kůs: My jsme koukali, jak to dělali ostatní, a byli jsme nejtransparentnější

Pavel Š: Tak jak to máme rozdělený na fóru, tak to nemá v republice nikdo. Takhle to proniklo i do výběrek, protože výběrka byly nejprůhlednější. V Praze se vyhlásil vítěz, neřekli kolik se přihlásilo, životopis, hodnocení atp., celý soupis zveřejnili až po výběrkách.

Josef: Výběrka jsme v Praze vyhlásili na konci listopadu, mohlo se přihlašovat do 11 prosince a nezastavili jsme se.

Pavel Š: My jsme právě zveřejnili i celý ten postup včetně hodnocení všech. Nemuseli jsme říct, že tam byl jeden kandidát, sám víš že u těch vašich to taky neříkáte.

Josef: V tomhle problém není, ale souhra okolností byla natolik zlá, že to dopadlo jak to dopadlo a já si myslím, že je dobře, že se nad tím můžeme takhle pobavit.

Magda: Na článku se píše že největším kritériem je odbornost, až další je Pirátský program. O čem se bavit teď je jestli udělat VŘ ve dvou nebo pěti případech

Tomáš Pastirčák: Nechci výběrka rušit, ale osobně jsem proti abysme výběrko rušili.

Bartoň: Je možný abyste znovuotevřeli původní výběrka?

Pavel Š: Jedna věc nám uniká. My chodíme na jednání, místo nemáme vůbec jistý a jsme nejvíc neoblíbení. Musíme tedy říct, jestli v prvním kole jsme dali reálnýho nebo nereálnýho kandidáta. Jim jsou okolnosti ukradený, oni nás do party nechtějí, musíme sbírat podporu pro naše nominanty od těch ostatních stran. Situace, když my se nedokážeme shodnout, je nejhorší, protože na nás budou koukat jako na pitomce. I když si uděláme výběrka na pět nominantů, osobně si myslím že když se tam dostanou dva, tak je to úspěch.

Josef: Nejdůležitější je soudržnost

Pavel B: Zajímá mě jestli podporu mám nebo nemáme

Michal Herman: Já v tomhle njak nejsem zainteresovanej, doufal jsem že uvidím jakej ten průběh bude, působilo to na mě tak že se nemuselo dostat na všechny kdo by měli zájem, to je ta nespravedlnost co vypadá blbě veřejně. Piráti právě stojí na tom, že vybírají ze všech možnejch, ale můžou tu být tací, kteří se z jakýchkoliv důvodů nedostali. Bylo by lepší dát možnost

Pavel Š: A to je ta polemizační otázka. Já nebudu volat v žádným případě děkance a prosit jí, aby odstoupila.

Martin Ptáček: Já si myslím že pro klid v MS by bylo lepší aby všichni odstoupili a přihlásili se znovu. Věřím že máš dobrou odbornost a budeš se tomu dobře věnovat a budeš znovu zvolenej, ale chtěl bych abys odstoupil a přihlásil se znovu.

Pastirčák: Cituje Navrkala, že "V Plzni na to serou", myslím že to je nepřijatelné

Kubát: Myslím že takhle celorepublikově si pamatují třeba Rumla, to že jsme si odhlasovali kandidáta.

Pavel Š: My tu nemáme jednoho vůdce, který to tu dává do latě.

Vileta: J8 jako zástupce starší generace mám velkou úctu ke slibům. Já když někomu něco slíbím, tak to dodržím.

Bosák: Když nadřízený orgán požádá zastupitele, aby zopakovali VŘ, tak to paní děkanka pochopí.

Jan Reithmaier: Je tady nějaký kandidát, který by se chtěl do nějaké z nich přihlásit znova.

Pavel B: Někteří jsou hlasití a říká že se to má udělat takhle.

Dana Brabcová: Poprosila bych členy MS aby tady a teď hlasovali.

Pavel Š: Anketa o rozseknutí (pouze členové MS, přítomno je 15 členů MS Plzeň, čili většina): Kdo je pro zrušení výsledků tří výběrek - tedy opakovat 5 VŘ z 5 (3), kdo je pro zachování tří výběrek, tedy opakovat 2 VŘ z 5 (12). Většina členů se vyjádřila proti nucenému odvolání našich nominantů do DR městských společností.

Představení
Adam Hauner
Tomáš Zalabák - 16 let, v budoucnosti by se chtěl stát Pirátem.
Robert Magni
Stanislav Ščurko

Různé
Pavel Š: Krajské expertní týmy - vytvořeno na fóru, popis toho jak se používá

Roman Sedláček: agentury-ubytovny.cz , říkal jsem že by bylo hezký dělat web, kde by tyhle věci byly, tak jsem ho nějak vyrobil, ještě není fungující, ale pro představu. Mým snem (nevím jestli je reálnej) je udělat klasickou neziskovku, která bude fungovat v tomto stylu po celé republice, v každým městě se budou moci přidávat.

Pavel: Přesun do KMP
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Pavel.Sramek
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“