Nominace Adama Vyplela do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Adama Vyplela do RV?

Pro
17
52%
Proti
6
18%
Zdržuji se
10
30%

Celkem hlasujících: 33 - Celkem hlasů: 33

Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: student FAST VUT
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Adama Vyplela do Republikového výboru

Příspěvek od Adam.Vyplel » 05 úno 2019, 10:28

Ahoj Pirátky a Piráti, vážené Celostátní fórum,

získal jsem pro volbu do RV krajskou nominaci, přesto považuji za důležité, abych se představil i ostatním členům mimo Jihomoravský kraj.

Jmenuji se Adam Vyplel, je mi 24 let a téměř celý život studuji a pohybuji se v Brně. K Pirátům jsem se přidal v srpnu 2018, ale spolupráci jako registrovaný příznivec jsem navázal již rok před tím. Po tu dobu jsem se podílel na volební kampani (PS, komunální), pomáhal jsem KS a měl čas přemýšlet, zda mě případné členství bude naplňovat. V dnešní době je trend, že se spíše mladí lidé o politiku moc nezajímají, mezi přáteli jsem takový dejem tomu exot, který se zajímá o dění kolem a není mu politika lhostejná. Když se mě lidi zeptají, proč zrovna Piráti, nebo když se zeptají "COŽE!!?", tak jim vysvětluji, že Piráti jsou nejlepší. Zeptám-li se jich, jestli znají lepší stranu, tak následuje mlčení a já vždycky dodám, že je pro mě důležité, aby v Česku rostla společnost, která umí s digitálními technologiemi, umí se svobodně rozhodovat na základě faktů a všeobecné vzdělanosti. Obrovskou výhodou Pirátů je formování odspodu a chci, aby to tak zůstalo i nadále. Chci aby s rostoucí prestiží strana odolávala tlakům a politickému haštěření a aby využila svůj potenciál při prosazování svých cílů, se kterými vznikla.
V minulosti jsem nebyl členem žádné politické strany ani hnutí, jen od roku 2015 zastávám jmenovanou funkci ve výboru zastupitelstva obce, podrobněji zde.

Angažuji se také ve stranickém resortním týmu Zemědělství, kde se snažím vstřebávat co nejvíce informací z oboru a zajímám se, co se děje. Studuji magisterský obor Vodní hospodářství a vodní stavby na VUT v Brně, prošel jsem kurzem stavebního a vodního práva, které částečně využívám ve své diplomové práci. Tématu propojení legislativy a praxe se věnuji i nadále, právních předpisů se rozhodně neštítím, ikdyž někdy si to musím přečíst víckrát.

Usiluji o Vaši podporu ve volbě do RV výboru, protože chci být aktivním členem. Nabízím časovou flexibilitu, pracovitost a nadhled. Rád se učím novým věcem.
Od února do června jsem v Krakově na studijním pobytu, přesto do toho jdu s nasazením a věřím, že práci v RV to nijak neohrozí. Krakov není daleko a do ČR bych se chtěl častěji vracet.

Děkuji na Vaši podporu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Petr.Springinsfeld, Viktor.Derka, Jan.Hora, Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora

Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 683 poděkování
Dostal poděkování: 508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Adama Vyplela do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 19 úno 2019, 15:26

Ahoj Adame, chtěl bych se zeptat, jak se stavíš k projednávanému prohlášení o osobní integritě.
Petr Springinsfeld
3. místopředseda KS JmK a člen rozhodčí komise
608 366 554, [email protected]

Adam.Vyplel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Vyplel » 20 úno 2019, 01:06

Ahoj, děkuji za dotaz.

Důvody k takovému kroku chápu, ale nevidím ten faktický přínos. Povinnost by se podle tohoto předpisu vztahovala mj. i na stávající členy pouze pokud by se odehrála nějaká "změna". Není mi jasné, kdo by posoudil onu změnu. Pokud by se opravdu jednalo o závažnou skutečnost, nikdo se to i tak nemusí dozvědět a daná osoba o tom jednoduše pomlčí.
Není mi jasná vymahatelnost, pokud tedy prohlašující osoba neuvede skutečnosti, které jsou v souladu s formulací "nikoliv nepatrné riziko pro reputaci nebo integritu strany."
Předpis ve stávající formě mi přijde nedotažený a potřebovalo by se tedy blíže specifikovat, k čemu tedy prohlášení o osobní integritě straně má sloužit a přesně definovat případné sankce pro nedodržení.
Osobně jsem proti projednání, protože nevidím ten přínos a je to jen další stranická byrokracie, které bych se chtěl spíše vyhýbat.
Pokud si oblastní sdružení stanoví vlastní pravidla pro přijímání členů, např. nějaký časový interval, kdy zájemce o členství se aktivně zapojuje do dění strany, tak mi to příjde daleko přínosnější řešení. Za tu dobu si myslím dá odhadnout určitá sounáležitost se základními principy a idejemi strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Petr.Springinsfeld, Lenka.Kozlova

Viktor.Derka
Místní předsednictvo
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 140 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor.Derka » 25 úno 2019, 09:45

Čau Ejdy,

měl bych dotaz. Jaký je Tvůj postoj ke kauze zrušení registrace Jana Wagnera ze strany republikového předsednictva, potažmo jak hodnotíš vztah republikového předsednictva a ostatních orgánů strany, příp. změnil bys něco na současném systému?

Děkuji!

Adam.Vyplel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Vyplel » 25 úno 2019, 22:21

Ahoj, díky za dotaz.

Pokud mám hodnotit procesní stránku věci, tak říkám, že usnesení je dosti nejasný. Jak už bylo řečeno, Janů Wagnerů je několik a ten, kdo by z administrativy příslušné úkony vykonával, tak by byl zmatený a zpětně by to bylo fakt blbě kontrolovatelný. Pominu-li kauzu Hasičák, tak by mělo RP předem kontaktovat PKS, kde je Honza přiznivcem a vyjasnit si požadované kroky. To v podstatě udělalo až nyní v dalším usnesení RP. Byl jsem překvapen, že tomu předsednictvo dává takový důraz (na základě "nepatrného" mediálního dopadu) a reaguje na to zrušením registrace bez vědomí PKS. Ale po okolnostech, které kolem toho vyplynuly na povrch (tvrzení ředitele hotelu, nevhodné chování některých poslanců atd.) bych byl pro přezkum. Jsem rád, že nakonec celý podnět byl stažen a byly (snad) vyjasněny vazby mezi RP a místních sdružení.
Systémově bych neměnil nic, je to imho o vzájemné vstřícnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4945 poděkování
Dostal poděkování: 4249 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 01 bře 2019, 12:07

Tím nepatrným mediálním dopadem bych si nebyl jistý. Třeba u nás na Praze 12 to hodně řešila a medializovala místní buňka ANO. Dost zavádějícím způsobem, protože ten sdílený článek s nepravdivým titulkem dost možná ani nečetli.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
[email protected] ☠ 773 569 014

Adam.Vyplel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Vyplel » 01 bře 2019, 12:53

Já ještě zjistil, že o tom povídal Jaromír Soukup v nějakém svém pořadu Jaromíra Soukupa. Kdyby se někdo snažil objektivně tu kauzu vyhodnotit, ale ne. Chytají se toho jenom tady ta tendenční média.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“