KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozhodující hlasování 1. kolo

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Ve věci kodexu kandidáta do krajského zastupitelstva hlasuji pro

Anketa končí za 19 srp 2019, 11:35

návrh A (PKS)
5
21%
návrh B (Marek Řebíček)
14
58%
zdržuji se hlasování (jsem proti oběma návrhům)
5
21%

Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 24

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2812 poděkování
Dostal poděkování: 1311 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozhodující hlasování 1. kolo

Příspěvek od Jiri.Snizek » 16 srp 2019, 11:35

Vážené krajské fórum,

zahajuji 1. kolo rozhodujícího hlasování o kodexu kandidáta do krajského zastupitelstva.

Hlasovat je možné pro návrh A, který předložilo krajské předsednictvo. viewtopic.php?p=620451#p620451
Já, níže podepsaný, prohlašuji že spolu s přihlášením do primárních voleb:
1. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo krajského sdružení Středočeský kraj o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,

2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu k oblastem projednávaným zastupitelstvem, kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo mám na věci jiný osobní zájem,

3. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, zda:
a) jsem společníkem nebo členem právnické osoby, včetně její identifikace,
b) jsem členem statutárního orgánu, členem řídícího, dozorčího nebo kontrolního orgánu právnické osoby, včetně její identifikace,
c) podnikám jako fyzická osoba, včetně předmětu činnosti,
d) vykonávám činnost v pracovněprávním nebo obdobném vztahu nebo ve služebním poměru, včetně identifikace zaměstnavatele,

4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,

5. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázkách za posledních 5 let, pokud byly vyšší než 10.000 Kč za kalendářní rok, včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, a to z pozice:
a) fyzické podnikající osoby,
b) statutárního zástupce podnikající či nepodnikající právnické osoby,
c) (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu právnické osoby,
d) (spolu)řešitele projektu podpořeného z veřejných zdrojů,

6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva Středočeského kraje 2020 doručit předsednictvu krajského sdružení Středočeský kraj své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem nastupujícím do funkce a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho zveřejněním v případě získání mandátu,

7. se zavazuji vzdát mandátu zastupitele obce v případě, že se stanu uvolněným zastupitelem Středočeského kraje a rozhodnu se tuto funkci vykonávat a naopak se zavazuji vzdát mandátu zastupitele Středočeského kraje, pokud se stanu uvolněným zastupitelem obce a dám přednost funkci v zastupitelstvu obce,

8. se zavazuji řídit Volebním programem, Povolební strategií a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami schváleny krajským fórem.
Nebo pro návrh B, který předložil Marek Řebíček. viewtopic.php?p=629677#p629677
1. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo krajského sdružení Středočeský kraj o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,

2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu k oblastem projednávaným zastupitelstvem, kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo mám na věci jiný osobní zájem,

b) jsem členem statutárního orgánu, členem řídícího, dozorčího nebo kontrolního orgánu právnické osoby, včetně její identifikace,
d) vykonávám činnost v pracovněprávním nebo obdobném vztahu nebo ve služebním poměru, včetně identifikace zaměstnavatele,

4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,

5. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázkách za posledních 5 let, pokud byly vyšší než 10.000 Kč za kalendářní rok, včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, a to z pozice:
c) (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu právnické osoby,

6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva Středočeského kraje 2020 doručit předsednictvu krajského sdružení Středočeský kraj své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem nastupujícím do funkce a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho zveřejněním v případě získání mandátu,

7. se zavazuji vykonávat jen jednu uvolněnou veřejnou funkci, v případě, že se stanu uvolněným zastupitelem Středočeského kraje se zavazuji vzdát mandátu uvolněného zastupitele obce, poslance či senátora. Zavazuji se vzdát se současně mandátu uvolněného zastupitele kraje, pokud se stanu uvolněným zastupitelem obce, poslancem či senátorem.

8. se zavazuji řídit Volebním programem, Povolební strategií a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami schváleny krajským fórem.
V 1. kole hlasování rozhoduje krajské fórum o přijatelnosti jednotlivých usnesení. Hlasovat lze tedy pro A, pro B, pro A i B, nebo se hlasování zdržet (a vyjádřit se proti oběma návrhům). Návrhy, které získají podporu nadpoloviční většiny hlasujících, postoupí do druhého kola hlasování.

1. kolo hlasování potrvá 3 dny, tedy do pondělí 19. srpna 2019 do 11:35.

Rozprava proběhla zde viewtopic.php?f=406&t=47324
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Klara.Kocmanova, Dalibor.Zahora, Marek.Rebicek
721 356 719, [email protected], https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozhodující hlasování 1. kolo

Příspěvek od Martin.Polak » 16 srp 2019, 13:26

Rozdíly obou textů: (bez záruky - zpracováno strojně)

PKS:

7. se zavazuji vzdát mandátu zastupitele obce v případě, že se stanu uvolněným zastupitelem Středočeského kraje a rozhodnu se tuto funkci vykonávat a naopak se zavazuji vzdát mandátu zastupitele Středočeského kraje, pokud se stanu uvolněným zastupitelem obce a dám přednost funkci v zastupitelstvu obce,

Řebíček:

7. se zavazuji vykonávat jen jednu uvolněnou veřejnou funkci, v případě, že se stanu uvolněným zastupitelem Středočeského kraje se zavazuji vzdát mandátu uvolněného zastupitele obce, poslance či senátora. Zavazuji se vzdát se současně mandátu uvolněného zastupitele kraje, pokud se stanu uvolněným zastupitelem obce, poslancem či senátorem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 3):
Marek.Rebicek, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8089 poděkování
Dostal poděkování: 2867 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 9/2019 - Kodex kandidáta do krajského zastupitelstva - rozhodující hlasování 1. kolo

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 16 srp 2019, 13:34

Chybí tam upozornění na to, že se může kodex ještě změnit, případně proč.
Proto se zdržím.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 19 srp 2019, 11:46

Děkuji všem za hlasování, jsem rád, že je jasno a můžeme se pustit do další práce. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Patrick.Zandl, Jan.Korbel

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2812 poděkování
Dostal poděkování: 1311 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 19 srp 2019, 14:30

Vyhlašuji výsledek hlasování. Z 68 členů Krajského sdružení Středočeský kraj hlasovalo 21 členů. Pro postup návrhu do druhého kola bylo třeba, aby návrh získal podporu alespoň 11 hlasujících. Pro návrh A hlasovalo 5 členů, pro návrh B hlasovalo 14 členů a 5 členů se zdrželo hlasování. Nadpoloviční podporu tedy získal pouze návrh B (Marek Řebíček) a druhé kolo se nekoná.

Krajské fórum tímto schválilo kodex kandidáta do krajského zastupitelstva ve znění:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 4):
Patrick.Zandl, Marek.Rebicek, Jan.Korbel, Michal.Hazlinsky
721 356 719, [email protected], https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“