Krajská schůze 4.11.2019

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Miroslav.Masek
Koordinátor krajského sdružení
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krajská schůze 4.11.2019

Příspěvek od Miroslav.Masek » 16 srp 2019, 11:37

(edit 29.10.2019)

Vážené členstvo,

S pověřením předsedy KS Plzeňského kraje Lukáše Bartoně svolávám schůzi KS Plzeňského kraje. Schůze proběhne v pondělí 4. listopadu od 18:00 v Pirátském Centru v Plzni.

Program schůze:
1, Aktuální nejdůležitější informace (max. 20 min.)
1.1, z PKS PLK,
1.2, od KoKs,
1.3, z PSP,
1.4, z RV,
1.5, z MS,
1.6, ze zastupitelstev
2, Představení návrhu krajského rozpočtu pro rok 2020
3, Grilování kandidátů na RV
4, Grilování kandidátů do senátního obvodu č. 3 - Cheb
5, Body na základě členského podnětu
6, Různé

FB událost: https://www.facebook.com/events/700189953800423/

Miroslav.Masek
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze 4.11.2019

Příspěvek od Miroslav.Masek » 04 lis 2019, 17:43

Navržený nový bod schůze:

informace o aktuálním dění ve straně

PRO: Ertl, Šrámek, Rezek, Bartoň
PROTI: nikdo
zdržel se: nikdo

PKS přijalo

Bude zařazen před bod různé.

Miroslav.Masek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav.Masek » 06 lis 2019, 14:03

Zápis z krajské schůze 4. 11. v Pirátském centru
Začátek 18:00

Program schůze:
1, Aktuální nejdůležitější informace (max. 20 min.)
1.1, z PKS PLK,
1.2, od KoKs,
1.3, z PSP,
1.4, z RV,
1.5, z MS,
1.6, ze zastupitelstev
2, Představení návrhu krajského rozpočtu pro rok 2020
3, Grilování kandidátů na RV
6, informace o aktuálním dění ve straně (viewtopic.php?f=312&p=651807#p651807)
7, Různé

Představení nových zájemců:

1,
Honza Pachl – zastupitel Domažlice viz – forum
Honza Kincler – zasutitel Domažlice
Honza – Sušice
Martin – Sušice

1.1. Z PKS

Byl sestaven rozpočet pro rok 2020
1.2.

1.3.
Hodně se mediálně probírají platy učitelů
Zákon o eutanazii
Pokouší se podruhé prosadit vodáci

1.4. z RV
Prošel alternativní způsob hlasování v rámci primárních voleb.
Rozpočet centrály – největší změna se týká navyšování mzdových nákladů pro placené zaměstnance.

1.5. MS
Plzeň – nový systém publikování článku na FB.
Tachovsko – bude schůze MS Tachovsko viewtopic.php?f=646&p=649845#p649845

1.6.
Zastupitelstva
Plzeň – Corzo – uvidí se co s tím bude.
Sušice – Sušická nemocnice – podařil se dát dohromady personál na chirurgii, internu atd. Půjdou na výběrové řízení u pojišťovny.
Domažlice – nic

2, Návrh rozpočtu 2020
rozprava zde: viewtopic.php?f=89&t=49500

3, Grilování kandidáta do RV
Jirka Rezek představení viewtopic.php?f=89&t=48993#p641944

Otázky:
Ertl – jít na místopředsedu strany?
J. – ne

Dan. Kůs – Jak se díváš na mžnost, že by vedoucí odborů nebyly volení ?
J. – nepříjde mi to mimo. Jsou to spíše úřednici, než politici.

Přihlásil jsem se taky jako nominant do RV za CF. Podpora k mé osobě je v rámci členských podnětů. Nominace J. Rezka do RV.

Roman Sloup: Představení viewtopic.php?f=1391&t=49093#p646356
• prezentace

Markéta Monsportová: viewtopic.php?f=1391&t=49093#p648399

Otázka: Rezek
Kolik času by jste věnovali kampani?
Kolik peněz byste ze svého investovali do kampaně?

RS:
1, Do června mi končí dva projekty a od července začínají prázdniny na škole. Budu využívat dovolenou. Čistých dní bude dostatek. Kampaň bych chtěl začít srpen září říjen. Hlavní gró by bylo září. Minimálně dva dny v týdnu během školy.

2, Zatím nemám žádné donátory, dle mého to je nebezpečné. V řádech do 100 000 ze svého.

MM: 1) S tím časem počítám, běžné aktivity mi dojíždějí. Počítám, že od ledna bych aktivity chtěla opustit a věnovat se kampani. Tři měsíce před volbami bych se jich věnovala na plný úvazek.
2) Peníze sháním pořád, mám nějaké sítě svých podporovatelů. Věřím, že mě podpoří i v této aktivitě. Pečlivě si vybírám, od koho přijmu peníze a podporu čekám také od rodiny. Vytvořila jsem si také skvělou síť kreativních lidí, mohu si vytvořit velmi dobrý a profesionální tým.

Otázka: Bartoň
Dotaz na Romana - V jaké sféře, kromě akademické, se pohybuješ? Kde si se jinde angažoval? Co je za tebou?

RS: Volby do akademického senátu. Pokud jde o veřejné prostředí, tak spíše se zabývám o rozvoj daného regionu, ekonomika celého regionu. V rámci socio-ekonomických studií, dotazníkové šetření.

Otázka: Šrámek
Která věc v dlouhodobém Pirátském programu vám vadí, s čím nesouhlasíte?

RS: Jsem pro legalizaci konopí, hlavně pro léčebné účely. Konopí ano, ale jsem proti legalizaci ostatních drog

MM: Přílišná transparentnost. Jak je to ještě v počátcích, tak mi to příjde jako věc, která je skvělá, ale mohla by Piráty stáhnout dolů. Já osobně mám s tím problém, ale nedistancuji se od toho.

Otázka: Ertl
Pokud by jste se stali senátory, kde bude mít kancelář? Kdo bude tvůj volební tým?

RS: Většina senátorů má kancelář na více místech, takže Cheb a Chodová Planá. Pokud jde o volební tým, využil bych rad od Pirátů. Rád bych využil dalších osob, kamarád politolog, rád pomůže.

MM: Cheb a Chodová Planá - dvě místa . v rámci obvodu to obsáhne ten obvod.
Tým - mám svého mediálního poradce, dále mám dvě studentky, které studují politologii a rády pomohou. Určtiě na tom nebudu pracovat sama

Otázka: Pepa Janů (KVK)
Tři roky praktikuju politiku jako krajský radní. Očekávám od senátora, že bude takový ombudsman. Obávám se, že pokud zvolíme RS, budeme mít silného podobného protikandidáta, doc. Plevný. Jaká je tvá výkonná znalost politiky (RS).

RS: V minulosti jsem dvakrát kandidovat za ODS v naší obci, nebyl jsem zvolen. Mám řadu kolegů, kteří se pohybují na politikcých postech.

Otázka: Jirka Pek
Jeden z vás určitě bude neúspěšný. Jak podpoříte svého neúspěšného kolegu?

RS: V podobném duchu, rád podpořím, akcí, přednáškou.

MM: podpořím, jsme na jedné lodi

Otázka: Daniel Kůs
1,Když jsi byl v Kanadě a viděl nehezkou frontu na marihuanu a pak jsi šel dál a viděl bar a byli tam opilí, tak co si myslíš, že je přijatelnější.

2,na oba: co do obecného pohledu Vás dvou na věc, která přeahuje hranice ČR - jak by jste chtěli, at se rozvíjí rozložení moci v rámci EU - konfederace, federace, atp.?

RS: Mě překvapilo, že jsem nikde neviděl žádné fronty, jen fronty na marihuanu. Celý den, od rána až do večera.Je samozřejmě ideální, že se dobře vybírají daně, stát to má pod kontrolou, omezí se černý trh. Já jsem pro legalizaci
• druhá otázka: Já jsem spíše pro zachování statutu quo. SPojení a obchodovaní v rámci jednho prostoru. Není to federace, lae je to soubor státu, které spojuje především ten trh, který pomáhá danému regionu.

MM: Já si myslím, že by měla být zachována identita zemí v EU, každý stát by měl možnost bojovat za své zájmy. Byla bych spíše pro ubrání kompetencí EU než rozšíření.

Otázka: Petr Vileta
Představte si, že v Senátu už několik měsíců sedíte a podávala by se žaloba na prezidenta. Byli byste pro nebo proti? Ta, která byla podan.

RS: Já bych byl pro

MM: Samozřejmě bych byla také pro.

Otázka: Karel
Tři věci, které byste chtěli prosazovat pro zadržování věci v krajině.

RS: Jako první by měla probíhat obnova na plochách, kde je kůrovec. Les zadržuje vodu v krajině více než zemědělská půda. Jako druhé zakládání remízků, větrolamy, cesty. Třetí věc je využití ploch, které byly v minulé době odvodněny. Případně také výstavba nádržek, tůněk.

MM: Měly by se začít budovat nové remízky, neměla by se sekat tráva na větších plochách. Není to téma, které mě nezajímá.

Otázka: Zdeněk Pech
kdy jste si všiml, že něco jako Piráti existují. KDy jste začali vnímat, že to je pro Vás přijatelná cesta?

RS: V roce 2014 - i když jsem voli Piráty, tak jsem neuvažoval, že bych se stal Pirátem, či za ně kandidoval. Chtěl jsem nějakou změnu v tom roce. ALe až v minulem roce jsem se rozhodl, že bych vstoupil do strany a začal participovat na činosti Pirátů.

MM: Pirátskou stranu jsem znala, zaregistrovala díky Ivanu Bartošovi, v první fázi jen jako stranu na ochranu internetu. V roce 2014 jsem Piráty zaregistrovala jako silnou politickou stranu v ML, přes Vojtu Frantu, který mě vyzval ke vstupu do politiky (a později se stal starostou). Tím jsem začala s Piráty více spolupracovat.

Otázka: Pepík Janů (KVK)
Přeshraniční spolupráci - co vy jako senátoři a spolupráce s Německem/Bavorskem

RS: Je tady velká mezera. Ovládám němčinu, tak bych dokázal s tímto regionem spolupracovat. také jsem tam pracoval, kdy si myslím, že ta spolupráce se má rozvíjet.

MM: Pro tento region je to jedna z nejzásadnějších věcí. Spolupráce by měla být posílena, 15 let pracuji pro německou agenturu, mám výbornou znalost němčiny.

Otázka: Bartoň
V momentě kdy budete zvolení, tak jaké funkce si ponecháte, jaké funkce se vzdáte či nevzdáte?

RS: Já nejsem v žádném zastupitelstvu , tak bych neměl co opouštět. Pokud jde o to, že jsem jednatelem, tak společnost nedělá nic, tak tam není co opouštět. KDyž učím na VŠ, tak bych opustil pozici na univerzitě, případně bych měl o hodně méně přednášek.

MM: Ráda bych si ponechala možnosti v Karlovarském kraji na úrovni komisí. Je důležité být propojena s krajem. V práci a dalších aktivitách bych skončila, maximálně jako poradkyně ve spolcích. Funkce krajské zastupitelky mi v propojení se Senátem dává smysl, ráda bych si ponechala.

Otázka: Petr Třešňák (KVK)
Čím byste oba dva senátní obvod nejlépe charakterizovali?
Co byste jako senátoři mohli pro obvod přinést lepšího?

RS: Senátor by měl stmelovat ty dva kraje dohromady, měl by sloužit jako mediátor na úrovni dvou krajů. Například v oblasti dopravní dostupnosti - silnice 21, veřejná doprava. V kontaktní kampani bych rád zjišťoval, co jednotlivé občany trápí. Velkým problémem do budoucna bude zaměstnanost. V případě krize budou mít rpoblém automobilky - nejdřív odejdou cizinci, pak naši. Musíme podporovat lokální průmysl, například v lesích by měli pracovat naši lidé, ne agenturní zaměstnanci.

MM: Sudety - problém kraje jsou ty sudety. Obyvatelstvo není ztotožněno s místem, kde žije, Chtěla bych vylepšit ten kraj tak, že bych lidem dala naději dát nové pracovní příležitosti, být hrdí na to, kde žijí, aby měli vztah k tomu regionu. Ráda bych se seznámila s problematikou - dopravní dostupnost, zdravotnictví, sociální služby.

Otázka: MIchal Ertl
KDyž si necháš ty funkce v KvK kraji, tak v PlK budeme přehlížení, poněvadž se budeš zaměřovat spíše na témata v KvK?

MM: To v žádném případě. Neberu, že je region jen Plzeňský a Karlovarský kraj, vnímám problém volebního obvodu jako celek.

- Nejsou

6, Informace o aktuálním dění ve straně

7, různé
Pek - V Oxford books – povídání o Gruzii
Ve Vejprnicích běh https://www.facebook.com/events/2467096246671495/

7. 12. se pořádá v Praze setkání komunálních zastupitelů.

Špoták – KET – sociální tým – sešli jsme se 4 lidi a pracují na hlavních bodech pro program.
Konec 20:35
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Masek za příspěvek:
Daniela.Bila

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka
Dal poděkování: 431 poděkování
Dostal poděkování: 583 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milus.Kotisova » 21 lis 2019, 15:01

Díky za zápis. Kde najdu stream, který už je prý k mání 2 měsíce? Můžete prosím automaticky v pozvánce upozornit na to, kde stream najdeme? A pak ho také automaticky umisťovat do zápisu?

A pak prosím, abychom měli JEDINÉ vlakno na všechny zápisy krajského fóra a jediné vlákno na vyhlašování schůzí krajského fóra. Moc to zpřehledení situaci a informovanost. V tomto současném systému k nedohledání.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
[email protected], 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 1356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 21 lis 2019, 15:14

Na co bude v zápisu odkaz na stream, to už je trošku pozdě, ne? 😀

Jinak list zápisů v jednom vlákně mi přehlednější nepřijde, ale pokud někdo takový vlákno chce - proč si to nezařídíte sami, stačí u každého zápisu jednou kliknout na citaci a dát do vlastního vlákna, komu to vyhovuje takto, tak si to mutne a všichni jsou spokojení.
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Profese: Software designer
Dal poděkování: 927 poděkování
Dostal poděkování: 721 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 22 lis 2019, 09:45

Hlavně každá vyhlášená schůze by měla mít možnost doplnění od členů body programu a to by byl hrozný chaos, kdyby to vše bylo v jednom vlákně.
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
[email protected] ; tel: 777 300 508

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 1356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 22 lis 2019, 16:40

Jj, v tomhle je v Plzni příjemný rozdíl třeba oproti Ústeckému kraji, kde se program řeší a schvaluje až na zasedání, a reálně se tím zabije třeba 20 minut zbytečně.

Abych to upřesnil: Na zasedání by měla být ještě možnost změny programu, ale reálně by se to mělo stávat spíš výjimečně.
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“