Piráti milují boření báboviček TOPky?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 11989 poděkování
Dostal poděkování: 5808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Piráti milují boření báboviček TOPky?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Za poslední den jsem zaznamenal alespoň 3 veřejné reakce od @Jakub.Michalek a @Ivan.Bartos , že TOP09 by nejlépe měla zaniknout. Jakožto výroky stranického předsedy a 1.místopředsedy to vypadá, že jde o názor strany. Já se s tímto názorem neztotožňuji, a hlavně jej považují v této době za krajně netaktický.

Politická scéna i společnost je rozdělena na demokratické a nedemokratické strany. Demo-blok tahá za kratší provaz i díky své roztříštěnosti a neschopnosti/neochotě/whatever se nějak konsolidovat. Jen spoluprací podobně smýšlejících stran (v rovině demokracie / autokracie) je možné Babiše porazit. A co udělají naši vrcholní představitelé v době kdy je Babiš nejvíce oslaben? Začnou utočit na "sousední" stranu. :roll:

Tento postoj naprosto nechápu. Jednak pokud bych si přál, aby nějaká strana zanikla, díval bych se směrem k ANO, SPD, KSČ(M) nebo Trikoloře. Nejsem si moc vědom, že by se Ivan nebo Jakub podobně vyjadřovali o těchto stranách (zejména relativně k tomu, jak moc daleko od nás jsou oproti TOPce).

Druhak, fakt jste si pro ta koordinovaná vyjádřen nemohli vybrat horší čas? Babiš na lopatě, super do něj šijete, a pak.. toto? Seriously?

Třeťak, jetliže demokratické strany mají více spolupracovat, je takovéto vyjádření vhodné? Proč zvyšovat animozitu? Jako chápu, že spolupráce demokr.stran může vyústit ve spojení některých z nich, a osobně právě TOP09 vidím (v porovnání se STAN či KDU či ODS) jako nejméně ukotvenou, nejvíc rozhádanou atd., takže její hypotetický konec by mne jako side-effect spolupráce nejméně vadil. Ale to by mohl být až důsledek takové spolupráce, ne první krok! (OFFTOPICosobně, kdyby při nějakém vyhodnocení vyšlo najevo, že spolupráci a prosazení našeho programu nejvíc přispěje naše začlenění do jiné strany, tak bych nad "brandem" Pirátů moc nebrečel. Pro mne je důležitější prosazení programu než naše značka - samozřejmě jen za splnění toho zmíněného předpokldau).

Fakt nechápu co vedlo naše vedení k takovým výrokům.

P.S.: do očekávaného flejmu v tomto vlákně se zapojím až s několikadenní pauzou. Jednak si chci sám schladit hlavu, druhak jsou v životě důležitější věci než politika, sorryjako :)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1512 poděkování
Dostal poděkování: 1814 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti milují boření báboviček TOPky?

Příspěvek od Antonino »

Pavel.Moravec píše:
06 pro 2019, 14:06
Čekal jsem, kdo s tím první vystřelí, a jsem rád, že ty.
Mně se to také nelíbí, ale bych byl opatrný na souzení podle titulků; to často není to samé, co bylo skutečně řečeno. Stejně jako ty teď budu reagovat na novinářskou interpretaci.

S čím souhlasím (s údajnými názory představitelů Pirátů):
- Ano, strategicky by bylo dobře, kdyby zanikla TOP, STAN a Zelení, protože je to přímá konkurence a voliči by neměli moc na výběr. U Zelených to tak už v podstatě je (Piráti je vyžrali). STANu přeji jen to nejlepší, ale pokud padne, jejich voliče by mohli Piráti zajímat. Než se to stane, je to přirozený koaliční partner. U TOP je to podobné, ale v mých očích je to na rozdíl od STAN méně čistá strana (právě kvůli těm pár lidem, viz níže).

A teď, co mi vadí:
- Strategie je jedna věc a komunikace ven úplně něco jiného. Sdělovat názor, že by měl někdo zaniknout, je extrémně nepokorné a poškodí to jen obraz Pirátů
- Považuji za zcela nemístné, vyjadřovat se k personáliím konkurenční strany (viz Michálek vs. Kalousek). Opět, standardní voliči Pirátů na to budou imho reagovat negativně. Krom toho, nevidím nejmenší důvod radit konkurenci.
- To, že je Kalousek u TOP, je pro Piráty dobře, protože, ač jde o vynikajícího rétora, s jeho mizernou pověstí jí zůstávají věrní jen skalní liberální voliči a komu vadí korupce apod. ohrnuje pysk. Ze stejného důvodu bych byl TOPce vděčen, že si nechává bývalého kápa z ODS - Pospíšila. Pro Piráty to jsou skvělé nálepky na konkurenci, protože ten, kdo hledá čistou politiku, má pak o to větší důvod volit Piráty.

A aby nebyla mýlka, nejde (mi) o nějaké preference - to co mi vadí, mi vadí samo o sobě, jako nevhodné, nemoudré a nepokorné chování.

EDIT: opraveny překlepy.
Naposledy upravil(a) Antonino dne 06 pro 2019, 19:46, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Anna.Ungerova, jan.zavadil, Roman.Moravek
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Jan.Adam
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Adam »

Psal jsem to v diskusích, napíšu to i tady, zkráceně.

Jakub má pravdu. Ivan má pravdu v tom, že Jakub popisuje realitu.

Titulek je jako obvykle prasácký, vyznívá, jako že by snad Topka měla zmizet z povrchu zemského. V rozhovoru je, že její lidi se neztratí a hodnoty by měly zůstat zachovány, byť jako součást jiných, větších celků. A pod to se v plné míře podepisuji.

Protože, ruku na srdce - to, že TOPka čelí vážnému riziku, že v příštích volbách nezopakuje zázrak z 2017, nedostane 5%, a pak její hodnoty nebudou v parlamentu zastoupeny a hlasy pro ně se přerozdělí mj. i mezi Babiše, je prostě fakt a reálná varianta. Že se jim to nechce poslouchat, je věc druhá. A jestli si tohle se svými voliči "lajsnou", je věc další.

Já bych samozřejmě nevolil slovo zaniknout, ale sloučit se, nebo integrovat. Vnímám okolnosti vzniku původního rozhovoru - neplánovaný, v pekelnou středu plnou zasedání k rozpočtu a absurdním divadlem od Babiše, mezi zasedáními. Neomlouvám ho, ale popravdě, sám si nejsem jist, co by v takové chvíli vypadlo ze mne.

S dalším vyjádřením - že je MK toxický pro spojování opozice a potenciální voliče spojené opozice (https://www.facebook.com/smidak/posts/10221125523511403), souhlasím zcela. Že se jim to nechce poslouchat, je věc druhá.

Můžeme se bavit o načasování a vhodnosti formulací.

Načasování - to, že to mediálně překryje aspoň zčásti řešení Babišových průserů, je nešťastné.

Vhodnost formulací - to je na delší dobu. Volil bych jiná slova, viz výše.

Každopádně bych ještě dodal, že podle mne zde hraje i roli, jak vnímáme situaci my "od klávesnic", a jak lidi ve sněmovně. Protože to je jejich aktuální práce. Ti mají všechno z první ruky, včetně všech těch s*aček, frustrací z něúspěchů jednání, politikaření, apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 4):
Vit.Jurasek, Michael.Polak, Zbynek.Janoska, Jiri.Ulip

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1512 poděkování
Dostal poděkování: 1814 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Jan.Adam píše:
06 pro 2019, 14:55
Jako, že někdo má někomu někomu radit, ať raději zanikne, že to tak bude lepší? :) No, to je dost proti přírodě. I ti blbí, zlí a neschopní mají obecně vůli žít (byť by objektivně třeba bylo lepší něco jiného. Na sobecké potřebě přežít je příroda postavena.

Piráti byli u nuly, velmi pravděpodobně budou také jednou bojovat o přežití a určitě by jim nepomohlo takové poraženectví. ODS přežívala a je zpět, ČSSD umírá, ale znovu se určitě probudí. Piráti jsou na vrcholu, ale pravděpodobnější je spíše stagnace či propad, než raketový růst, jak někteří doufají. Nechme na konkurenci, ať bojuje, za to, čemu věří. Nestarejme se o konkurenci, ale o sebe, jak být lepší, a občany (a tuto zemi), jak jim můžeme pomoci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 7):
jan.zavadil, Rostislav.Reha, Ripper_57, Petr.Lysek, Vit.Jurasek, Roman.Moravek, Jakub.Nepejchal
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Lukas.Hejduk
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 863 poděkování
Dostal poděkování: 1474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Já bych fakt seriozně chtěl vědět (OFFTOPICa kdyžtak budu chtít info skrz členský podnět), jestli došlo k jakékoli konzultaci s kýmkoli, než dotyční vykopli něco s tak zásadním mediálním dopadem.
Kde na foru se o tom debatovalo? Zjišťoval někdo názory CF? Schválil to aspoň někdo z MO? Že tenhle typ docela silných vyjádření ke straně, která přes svoje mouchy stojí víceméně na tý správný straně, je vhodný říkat do médií a formulovat tímhle konkrétním způsobem? Řešili to dotyční s někým s ohledem na načasování? Nebo je to prostě tak, že se Jakub ráno vzbudil, cítil potřebu pohnojit TOPku v médiích, tak prostě šel?

Aby bylo jasno - já vůbec nezpochyňuju správnost té teze, že existence TOP 09 bojující zoufale o 5% tomu boji proti Babišovi škodí. Nemám o tom sebemenší pochybnost, je to fakt pravda. Za to mám vážnou pochybnost, o tom jestli jste z tý moci a přístupu do médií seriozně nepomátli. Teď když je potřeba konečně aktivně postupovat proti Babišovi, tak členy strany s největším mediálním dosahem nenapadne nic jinýho než jít do médií a říkat, že by se měla zrušit (sic!) jiná strana? Bavíme se tu o straně, která má stále stovky tisíc voličů, s jejichž členy chceme verbálně do budoucna spolupracovat.

Já fakt chci seriozně vědět, jestli tohle je další Jakubův exces ve stylu 'mám nápad, velký ego, tak je nejvyšší čas jít do médií a až pak se zamyslíme, jestli je to ok' nebo jestli tohle někdo schválil a je za to někdo jiný zodpovědný...
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Stránicích.
Nastavuji Pirátům zrcadlo since 2016.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 10583 poděkování
Dostal poděkování: 11066 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil »

osa zla - Topka+ODS+STAN
osa menšího zla - socani+piráti+kdu
retro osa - komouši
osa populismu ano+spd+trikolora

soutěž o to, které osa dřív zanikne se hezky sleduje - popcorn -

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Myslím si, že Jakub měl být diplomatičtější.

Ovšem jádro problému není TOP09 jako taková, ale osoba předsedy jejich poslaneckého klubu. Napříč opozičními stranami (vč. některých lidí v TOP09) všichni moc dobře ví, jak moc osoba MK poškozuje jakékoliv snahy opozice zamezit agrofertizaci ČR. AB by bez MK byl v kelu, nezanedbatelná část jeho marketingu je postavená na neustálém se vymezování proti MK. Pokud má být opozice skutečnou alternativou k AB, musí být důvěryhodná. A to s MK prostě nejde.

Navíc moc nechápu, jak někdo může MK vůbec věřit boj proti AB. Ve Sněmovně teď není poslanec (když nebudu brát lidi z ANO), který by AB dal tak moc vydělat, jako právě MK v době, když byl ministr financí (korunové dluhopisy, biopaliva...).

A ano, dotýká se to i Pirátů. Protože téměř všecko, co se teď kolem AB děje, je NAŠE PRÁCE. Audity, zveřejnění dalších kauz, a to včetně toho, že byl v lednu 2018 znovu vydán k trestnímu stíhání. Byl to právě Jakub Michálek, který zjistil, že KSČM a SPD chtějí hlasovat proti vydání AB a uhrát to na diskreditaci vyšetřovatele Nevtípila na jednání Mandátového a imunitního výboru a docela razantně do toho hodil vidle. Bez Jakuba by AB nikdy k trestnímu stíhání vydaný nebyl. Tohle všechno jde za námi, kolega MK sice umí svými rétorickými výkony AB pekelně naštvat, ale to je tak všechno. A když to vezmu podle sebe - já fakt nechci, aby i moje práce, které věnuju drtivou většinu času, na úkor rodiny, na úkor muziky, pole a osobního života, šla do kelu kvůli tomu, že jeden kdysi excelentní politik nemá dost soudnosti, aby věděl, kdy odejít.

S TOP09 spolupracuju na řadě věcí, mají řadu lidí kterých si opravdu vážím a některé z nich považuju i za své přátele. Ale tohle je prostě jejich průšvih, který si musí vyřešit, pokud to s poražením AB myslí vážně.

Takže znovu - moc se mi nelíbí, jak to Jakub prezentoval, ale moc mu děkuju za to, že našel odvahu říct nahlas to, o čem se všichni v kuloárech baví.

EDIT: Doplněn odstavec.
EDIT 2: Doplněno chybějící slovo
Naposledy upravil(a) Radek.Holomcik dne 06 pro 2019, 17:44, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 5):
Ivan.Bartos, Karel.Karika, Antonino, Ladislav.Dvorak, Vit.Jurasek
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: [email protected]

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 11251 poděkování
Dostal poděkování: 18768 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Lukas.Hejduk píše:
06 pro 2019, 15:27
Já bych fakt seriozně chtěl vědět (OFFTOPICa kdyžtak budu chtít info skrz členský podnět), jestli došlo k jakékoli konzultaci s kýmkoli, než dotyční vykopli něco s tak zásadním mediálním dopadem.
Kde na foru se o tom debatovalo? Zjišťoval někdo názory CF? Schválil to aspoň někdo z MO? Že tenhle typ docela silných vyjádření ke straně, která přes svoje mouchy stojí víceméně na tý správný straně, je vhodný říkat do médií a formulovat tímhle konkrétním způsobem? Řešili to dotyční s někým s ohledem na načasování? Nebo je to prostě tak, že se Jakub ráno vzbudil, cítil potřebu pohnojit TOPku v médiích, tak prostě šel?

Aby bylo jasno - já vůbec nezpochyňuju správnost té teze, že existence TOP 09 bojující zoufale o 5% tomu boji proti Babišovi škodí. Nemám o tom sebemenší pochybnost, je to fakt pravda. Za to mám vážnou pochybnost, o tom jestli jste z tý moci a přístupu do médií seriozně nepomátli. Teď když je potřeba konečně aktivně postupovat proti Babišovi, tak členy strany s největším mediálním dosahem nenapadne nic jinýho než jít do médií a říkat, že by se měla zrušit (sic!) jiná strana? Bavíme se tu o straně, která má stále stovky tisíc voličů, s jejichž členy chceme verbálně do budoucna spolupracovat.

Já fakt chci seriozně vědět, jestli tohle je další Jakubův exces ve stylu 'mám nápad, velký ego, tak je nejvyšší čas jít do médií a až pak se zamyslíme, jestli je to ok' nebo jestli tohle někdo schválil a je za to někdo jiný zodpovědný...
Vzniklo to tak, že Jakub dával rozhovor Aktuálně.cz, kde řekl, že TOPka by měla zaniknout (myšleno v tom smyslu, že se má integrovat do zbývajících stran), což je reálně nutné, protože má strašně poškozenou značku, akorát si to odmítá přiznat. Na to se rozzuřil Kalousek, vulgárně zaútočil na Jakuba a udělal z toho kauzu dne.

Za mě: výrok k zániku TOPky byl nešťastně formulovaný, ale fakticky správný. Výrok o konci Kalouska je naprosto adekvátní, detailněji vysvětleno zde: https://www.facebook.com/smidak/posts/10221125523511403

Poslední poznámka, Kalousek nám zhruba jednou do týdne nadává do bolševiků a současně permanentně zachraňuje Babiše - Babiš ho používá jako štít. Přesvědčit Kalouska, že má skončit je nutná podmínka konce Babiše.

P.S. Voličů ANO, kteří zvažují Piráty je víc, než voličů TOP 09, kteří zvažují Piráty. Zkuste přemýšlet i o tomto aspektu věci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Karel.Karika, Antonino
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770

Adam.Vyplel
Krajské předsednictvo
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 380 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Já bych rád počkal, až tedy vystoupí ostatní zástupci opozice a k tomu vyjádření se veřejně přidají. Jestli se teda dočkám. Takhle to zase vypadá, že se vytlouká klín klínem (Kalousek "Kalouskem"). Navíc tvrzení, že by měla některá strana skončit a naroubovat na to "no vlastně hele, to Kalousek by měl skončit" je trochu vadné se mi zdá. Předsednictvo TOPky ho stále drží nebo ne?

Lukas.Hejduk
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 863 poděkování
Dostal poděkování: 1474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Radek.Holomcik píše:
06 pro 2019, 15:37
Myslím si, že Jakub měl být diplomatičtější.

Ovšem jádro problému není TOP09 jako taková, ale osoba předsedy jejich poslaneckého klubu. Napříč opozičními stranami (vč. některých lidí v TOP09) všichni moc dobře ví, jak moc osoba MK poškozuje jakékoliv snahy opozice zamezit agrofertizaci ČR. AB by bez MK byl v kelu, nezanedbatelná část jeho marketingu je postavená na neustálém se vymezování proti MK. Pokud má být opozice skutečnou alternativou k AB, musí být důvěryhodná. A to s MK prostě nejde.

A ano, dotýká se to i Pirátů. Protože téměř všecko, co se teď kolem AB děje, je NAŠE PRÁCE. Audity, zveřejnění dalších kauz, a to včetně toho, že byl v lednu 2018 znovu vydán k trestnímu stíhání. Byl to právě Jakub Michálek, který zjistil, že KSČM a SPD chtějí hlasovat proti vydání AB a uhrát to na diskreditaci vyšetřovatele Nevtípila na jednání Mandátového a imunitního výboru a docela razantně do toho hodil vidle. Bez Jakuba by AB nikdy k trestnímu stíhání vydaný nebyl. Tohle všechno jde za námi, kolega MK sice umí svými rétorickými výkony AB pekelně naštvat, ale to je tak všechno. A když to vezmu podle sebe - já fakt nechci, aby i moje práce, které věnuju drtivou většinu času, na úkor rodiny, na úkor muziky, pole a osobního života, šla do kelu kvůli tomu, že jeden kdysi excelentní politik nemá dost soudnosti, aby věděl, kdy odejít.

S TOP09 spolupracuju na řadě věcí, mají řadu lidí kterých si opravdu vážím a některé z nich považuju i za své přátele. Ale tohle je prostě jejich průšvih, který si musí vyřešit, pokud to s poražením AB myslí vážně.

Takže znovu - moc se mi nelíbí, jak to Jakub prezentoval, ale moc mu děkuju za to, že našel odvahu říct nahlas to, o čem se všichni v kuloárech baví.
No dobře. Ale máš pocit, že tímhle způsobem mediální komunikace jsme se v řešení toho (objektivního) problému jakkoli posunuli? Co jako má být výsledek? Že se teď Kalousek chytne za nos a odejde z politiky? Nebo že se chytnou za nos jeho voliči a odejdou od TOP 09?
Mikulas.Ferjencik píše:
06 pro 2019, 15:43
Vzniklo to tak, že Jakub dával rozhovor Aktuálně.cz, kde řekl, že TOPka by měla zaniknout (myšleno v tom smyslu, že se má integrovat do zbývajících stran), což je reálně nutné, protože má strašně poškozenou značku, akorát si to odmítá přiznat. Na to se rozzuřil Kalousek, vulgárně zaútočil na Jakuba a udělal z toho kauzu dne.

Za mě: výrok k zániku TOPky byl nešťastně formulovaný, ale fakticky správný. Výrok o konci Kalouska je naprosto adekvátní, detailněji vysvětleno zde: https://www.facebook.com/smidak/posts/10221125523511403

Poslední poznámka, Kalousek nám zhruba jednou do týdne nadává do bolševiků a současně permanentně zachraňuje Babiše - Babiš ho používá jako štít. Přesvědčit Kalouska, že má skončit je nutná podmínka konce Babiše.
No tak určitě nejlepší způsob jak přesvědčit Kalouska je ten, že se půjde do médií a řekne se že má odejít a jeho strana se rozpustit.
Jinak seriozně díky za vhled do věci, ale fakt by mě zajímalo, proč Jakub zrovna teď pocítil to strašný puzení k tomu jít do Aktuálně a dát takový vyjádření o TOPce, případně kdo mu k tomu dal mandát.
P.S. Voličů ANO, kteří zvažují Piráty je víc, než voličů TOP 09, kteří zvažují Piráty. Zkuste přemýšlet i o tomto aspektu věci.
A z toho plyne co? Že teď se zaměříme na předsedu pk marginální strany, který přes všechny svoje problémy fakt není ani zdaleka ten hlavní problém? Určujeme mediální strategii, abychom se zalíbili voličům ANO?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 5):
jan.zavadil, Rostislav.Reha, Michaela.Skokanova, Dan.Lestina, Roman.Moravek
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Stránicích.
Nastavuji Pirátům zrcadlo since 2016.

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“