Milan Svoboda - zájem o členství

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.

Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).

Milan Svoboda - zájem o členství

Příspěvekod baldwin » 20 zář 2016, 11:40

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych se v krátkosti představil a uvedl svůj záměr stát se jedním z vás.

Jmenuji se Milan Svoboda, narodil jsem se v Chomutově před 34 lety, nicméně od roku 2002 žiji v Praze. Studoval jsem na PEF ČZU a FHS UK, pracuji v IT jako qa manažer a test architekt v jedné farmaceutické/biotechnologické firmě. V IT pracuji nepřetržitě od roku 2004 a to celkem ve čtyřech firmách s několika pracovními projekty v zahraničí (UK, GER, SPA). Mluvím plynně anglicky, s trochou snahy se dorozumím i německy. Jsem ženatý a mám čtyřměsíční dceru.

Už dlouho jsem příznivcem pirátů a piráty jsem volil, avšak váhal jsem s žádostí o členství (ač pirátem na síti jsem byl již v dřevních dobách devadesátých let, jako mnozí zde přítomní), lavíroval a porovnával programy stran se svými vlastními politickými a filosofickými názory, nyní jsem však rozhodnut. Zaměřením jsem sice spíše pravicovější liberál, ale na našem politickém spektru nevidím jinou politickou stranu, která by mi vyhovovala svým programem a když už ano, tak si ta daná strana v minulosti tím programem maximálně tak utřela nos, slušně řečeno. Piráti se však takovou stranou být zdají, jistě ne ve 100%, to není prakticky možné vzhledem k názorové různorodosti lidských jedinců.

Politická situace v zemi zdá se mi poněkud neutěšená, vláda zavedených klientelistických stran a nových podnikatelských subjektů je sice stabilní forma vlády, ale nepřijde jako dobré řešení do budoucna. Nemám v úmyslu podněcovat revoluci, avšak pomoci s iniciací změn, které povedou ke zlepšení společnosti ku prospěchu většiny, nikoli menšiny s většími finančními prostředky. Navíc snaha stran zneužívajících strachu a nízkých pudů obyvatel vzhledem k migrační vlně dostat se do politiky ve mě vzbuzuje obavu o stav demokracie v zemi v blízké budoucnosti.

Má politická minulost - cca roční členství v SSO, ukončení kvůli silným vazbám strany na bývalého prezidenta Klause, prezidentskému kandidátovi ve volbách a některým názorům stranických představitelů :-)

Mým primárním zájmem je zachování svobody jednotlivce a umenšení role státu tam, kde to opravdu potřeba není. O lidskou svobodu jsem ochoten bojovat do roztrhání těla :-) Dále pak ochrana soukromého vlastnictví, obrana slabších proti tyranii, boj proti násilí a zločinu obecně, dobrovolná spolupráce v rámci komunit a nikdy nikoho do ničeho násilím nenutit :-) Nemám rád omezování osobní svobody, centralizaci moci, korupci a všechny mechanismy zneužití moci.

K lehkým drogám mám vztah pozitivní, k tvrdým už nikoli. K mým zájmům patří cestování, sebevzdělávání, historie, ekologie, antropologie, sociologie, filosofie, fotografování, literatura a umění obecně.

Jednou z mých oblíbených knih je "Jak chutná moc" od Ladislava Mňačka, tuto by si měl přečíst kdokoli, kdo hodlá vstoupit do politiky s dobrými úmysly.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne :-)

Za tento příspěvek dostal jeho autor baldwin 6 poděkování od:
Adam.Zabransky, Alexandr.Mansurov, Homo Pyratus, Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik, Ondrej.Profant
baldwin
Příznivec Pirátů – Praha

Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 6 krát

Re: Milan Svoboda - zájem o členství

Příspěvekod baldwin » 01 říj 2016, 23:53

hm...
baldwin
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvekod baldwin » 20 říj 2016, 18:05

Za celý měsíc ani jedna reakce, beru to tak, že zájem není, berte tedy prosím moji žádost za staženou.
s pozdravem,

M.S.
baldwin
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvekod Roman.Kucera » 20 říj 2016, 18:19

Poděkování JE reakce.
Jinak omluva, prostě se to v tom fofru kampaně přehlédlo. Nic nestahuj a přijď na schǔzi nebo na některou z akcí, které pořádáme. Pirát je aktivní, Pirát ví. V policice musíš být občas trpělivý, nebo se víc ozvat.
Tak se budeme těšit.
A dobrý, jo? :-)
Chcete mě v RV? Klik! :)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!
Roman.Kucera
Republikový výbor

Dal poděkování: 10389 krát
Dostal poděkování: 19106 krát

Příspěvekod Michaela.Krausova » 26 říj 2016, 17:21

Ahoj, Milane,

děkuji za Tvé představení i chuť nám pomoci. Rádi se s Tebou potkáme příští čtvrtek na schůzi pražských Pirátů, koná se na adrese Řehořova 19 v Pirátském centru na Žižkově od 18h, facebooková událost zde: https://www.facebook.com/events/686262481539605/ .

Pokud sis to nerozmyslel budu ráda, když vyplníš i náš Pirotazník, abychom mohli najít nejlepší možnost spolupráce https://goo.gl/forms/cwStZ7iJKZ5qAErs1

Těším se případně na viděnou :)

Míša
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Michaela.Krausova
Republikový výbor

Dal poděkování: 318 krát
Dostal poděkování: 396 krát

Příspěvekod baldwin » 05 pro 2016, 16:09

Upřímně řečeno jsem fórum po svém posledním příspěvku přestal sledovat.
Nicméně po novém roce bych se na nějaké schůzi objevil a prodebatoval možnost do strany vstoupit.

s pozdravem,
Milan
baldwin
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvekod Michaela.Krausova » 14 pro 2016, 22:20

Ahoj, Milane :)

doporučuji sledovat kalendář akcí na webu praha.pirati.cz , rádi se s Tebou potkáme na kterékoliv z nich. Schůzi pražského sdružení Pirátů chystáme zase první čtvrtek v měsíci od 18h v Pirátském centru na Žižkově, Řehořova 19, tentokrát tedy 5. ledna 2017.

Zdraví

Míša
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Michaela.Krausova
Republikový výbor

Dal poděkování: 318 krát
Dostal poděkování: 396 krát

Podobná témata

Zpět na Zájemci o členství Praha